Prosty skrót odkryty w Trackmanii po 13 latach

Zaskakująco oczywisty trik zadziwił graczy.

Trackmania Nations Forever zadebiutowała w 2008 roku. To najbardziej ceniona przez fanów odsłona wyścigowego cyklu studia Nadeo, jednak wciąż skrywa przed graczami sekrety. Niedawno - po 13 latach - odkryto nowy skrót na jednej z najpopularniejszych tras.

Wyczyn jednego z użytkowników opisał dokładnie w swoim materiale na YouTube autor o pseudonimie Wirtual. Po wprowadzeniu, rekordowy przejazd i wykorzystanie skrótu można zobaczyć od szóstej minuty filmu.

Mapa D06 Obstacle jest stosunkowo prosta i przez lata gracze uważali, że kluczem do sukcesu jest trzymanie się jak najbliżej dolnej krawędzi pionowej sekcji - by nie tracić prędkości.

Zawodnik Rollin z Austrii postanowił jednak spróbować czegoś przeciwnego. W odpowiednim momencie wyskoczył z trasy na tyle dokładnie, że wylądował dalej w idealnym miejscu, by kontynuować jazdę z większą szybkością.

Rekordowy przejazd natychmiastowo wzbudził sensację w społczeności Trackmanii, a tysiące graczy zaczęło podejmować próby wykorzystywania odkrytego sposobu na skrócenie trasy.

Warto przypomnieć, że TrackMania Nations Forever to gra dostępna w całości za darmo. Model jazdy - jak w każdej części cyklu - jest w stu procentach arcade'owy i nierealistyczny, skupiając się przede wszystkim na zawrotnej prędkości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami