Producent Overwatch odchodzi z Blizzarda

Po 19 latach pracy w studiu.

  • Jeff Kaplan opuszcza szeregi Blizzarda, z którym był związany przez 19 lat
  • Deweloper do tej pory był producentem gier z serii Overwatch

Producent gier z serii Overwatch - Jeff Kaplan - poinformował, że odchodzi ze studia Blizzard Entertainment. W firmie był zatrudniony przez 19 lat.

„Możliwość tworzenia światów i bohaterów dla tak niesamowitego grona odbiorców była dla mnie prawdziwym zaszczytem” - pisze deweloper w liście skierowanym do fanów.

„Chciałbym wyrazić głębokie uznanie dla wszystkich z Blizzarda, którzy wspierali nasze gry, zespół i graczy. Chciałbym jednak szczególnie podziękować wspaniałym deweloperom, którzy towarzyszyli mi w tej podróży” - dodaje.

overwatch_2_screen
Overwatch 2 położy większy nacisk na misje fabularne

Kaplan dołączył do Blizzarda w 2002 roku. Początkowo zajmował się projektowaniem zadań do World of Warcraft, a z czasem został producentem projektu. W późniejszych latach pracował nad Titanem - niewydanym ostatecznie tytułem, na bazie którego powstał Overwatch.

Mężczyzna cieszył się dużą sympatią wśród graczy. Zasłynął między innymi zorganizowaną w 2017 roku świąteczną transmisją, podczas której przez niemal dziesięć godzin siedział w milczeniu przed kominkiem. Niecodzienny stream obejrzało tysiące internautów.

Podkreślono jednocześnie, że rezygnacja Kaplana nie wpłynie negatywnie na powstawanie Overwatch 2. Obowiązki producenta przejmie Aaron Keller, który wcześniej współpracował z odchodzącym deweloperem przy World of Warcraft.

Co ciekawe, nie jest to jedyna osoba, która w ostatnich dniach opuściła szeregi Blizzarda. Z firmą pożegnał się również David Kim, który przez kilka lat uczestniczył w rozwoju Diablo 4, a niedawno przeniósł się do zespołu odpowiedzialnego za MMO w świecie Azeroth.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami