Nadchodzi przeprojektowana wersja sklepu Microsoftu na PC - raport

Firma otworzy się na zewnętrznych deweloperów.

  • Według nieoficjalnych wieści, w planach nowa wersja sklepu Microsoftu
  • Usługa poprawi proces pobierania programów
  • W planach zmiany, dzięki którym platforma otworzy się na deweloperów

Jesienią na PC z systemem Windows 10 pojawi się nowa, przeprojektowana wersja aplikacji poświęcona sklepowi Microsoftu - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Informatorzy serwisu Windows Central twierdzą, że odświeżona edycja zaoferuje stabilniejsze prędkości pobierania w przypadku dużych programów i gier. Koncern z Redmond zamierza też podobno regularnie aktualizować usługę o dodatkowe funkcje.

Według źródeł portalu, klient sklepu nadal będzie bazował na UWP, czyli uniwersalnej platformie systemu Windows. W planach jest większe otworzenie się na zewnętrznych deweloperów, co oprze się na trzech zmianach.

windows_sklep_zmiana
Nowy sklep Microsoftu otrzyma odświeżony wygląd (źródło: Windows Central)

Pierwszą przygotowywaną nowością jest zezwolenie twórcom oferowanie aplikacji w niespakowanym formacie Win32. Dotychczas wymagano dostarczania plików spakowanych jako MSIX i używania systemu koncernu z Redmond.

Ponadto deweloperzy otrzymają możliwość przechowywania programów i patchy na własnych serwerach, co okaże się przydatne zwłaszcza w przypadku projektów z funkcją automatycznych aktualizacji. Ostatnia zmiana to opcja używania własnych rozwiązań płatniczych, z pominięciem platformy Microsoftu, który ponoć nie zamierza pobierać żadnych prowizji.

Zdaniem informatorów, amerykański koncern zamierza również udostępniać w sklepie szereg własnych aplikacji, w tym Teams, pakiet biurowy Office, przeglądarkę Edge i Visual Studio. Wprowadzane modyfikacje pozwolą zaś, by do katalogu zawitał między innymi Chrome.

Microsoft przygotowuje też podobno przeprojektowany wygląd, w tym odświeżony układ, ikony i animacje. Nowa wersja klienta usługi zadebiutuje przed końcem bieżącego roku wraz z aktualizacją Windows 10 o roboczej nazwie Sun Valley.

Trzeba pamiętać, że wieści są nadal niepotwierdzone, aczkolwiek Windows Central uchodzi za serwis, który jest jednym z najlepiej zaznajomionych z planami amerykańskiej firmy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami