Gears of War 2 na PC - startują testy xCloud na Windows 10

Oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

  • Rozpoczęła się zamknięta beta „chmury” Microsoftu na PC i iOS
  • Przez przeglądarkę internetową można grać w ponad 100 gier
  • W ofercie są klasyki z Xbox 360 - niedostępne do tej pory na komputerach

Dzisiaj na PC z systemem Windows 10 i sprzętach mobilnych z iOS startują zamknięte testy xCloud - rozwijanej przez Microsoft usługi, która pozwala grać w tak zwanej „chmurze” poprzez streaming tytułów do urządzenia odbiorcy.

Do korzystania ze wspomnianej opcji wymagane jest posiadanie abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Do wybranych subskrybentów koncern z Redmond roześle zaproszenia do bety rozwiązania w wydaniu na komputery oraz iPhone'y i iPady.

Na wymienionych platformach dostęp do usługi uzyskamy poprzez stronę internetową - aby zagrać w wybrany tytuł, wystarczy wejść na specjalną witrynę za pomocą Edge, Chrome lub Safari. Microsoft stawia na wersję przeglądarkową ze względu na ograniczenia nałożone przez Apple na iOS.

gears_of_war_2_pc
Poprzez xCloud zagrać można na przykład w Gears of War 2

W ramach xCloud oferowanych jest ponad 100 produkcji. Katalog obejmuje nowsze pozycje pokroju Outriders i klasyki z Xbox 360, w tym Fable 2 i Gears of War 2. Te ostatnie nigdy nie ukazały się na PC, więc usługa jest pierwszą okazją do sprawdzenia gier na komputerach.

Microsoft zaznacza, że do zabawy poprzez streaming wymagane jest podłączenia pada (zadziałać powinny kontrolery Xbox i PlayStation). Na urządzeniach mobilnych około 50 pozycji pozwala na rozgrywkę z pomocą ekranów dotykowych.

Firma regularnie zamierza wysyłać zaproszenia do kolejnych użytkowników. Finalna wersja usługi na PC z Windows 10 i sprzętach z iOS zadebiutuje w nadchodzących miesiącach. Na razie z „chmury” mogą bez ograniczeń korzystać posiadacze telefonów i tabletów z Androidem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami