Ostatni sezon Castlevanii od Netflixa zadebiutuje w maju

Pożegnanie z Walachią.

Netflix potwierdził, że czwarty sezon serialu animowanego Castlevania ukaże się w całości 13 maja. Poinformowano także, że jest to finał serii - nie doczekamy się piątego sezonu.

Jak podaje serwis Deadline, amerykańska platforma streamingowa nie ma jednak zamiaru rezygnować ze sprawdzonej marki i rozważa stworzenie innego serialu w tym samym uniwersum.

Pierwsza seria Castlevanii zadebiutowała w 2017 roku. Był to pierwszy krok platformy Netflix w kierunku poważniejszego postawienia na animację - później powstały między innymi seriale Dragon's Dogma czy Dota. Trwają też prace nad anime w świecie Wiedźmina.

Głównym bohaterem serialu jest Trevor z rodu Belmontów. Członkowie tej rodziny to w cyklu Castlevania słynny klan łowców demonów i wampirów. W różnych grach wideo z tej serii kierujemy poczynaniami różnych przedstawicieli rodu. Być może nowy serial wprowadziłby postać potomka Trevora.

Warto podkreślić, że nie trzeba znać serii gier od Konami, by czerpać przyjemność z seansu. Nie zabrakło drobnych smaczków i odniesień, pojawiają się też znani bohaterowie, ale wszystko, co widz musi wiedzieć na temat wydarzeń z ekranu, zostaje mu przedstawione. Scenarzyści nie zagłębiają się w mitologię, a fabuła nie jest bezpośrednio związana z żadną grą.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami