Hitman 3 wielkim sukcesem dla IO Interactive

Gra sprzedała się trzykrotnie lepiej niż poprzednia część.

  • Hitman 3 jest najlepiej ocenianą grą z cyklu po restarcie
  • Na razie twórcy nie planują kolejnych odsłon cyklu, ale zamierzają rozwijać świat serii

Szef IO Interactive ujawnił, że wydany w styczniu Hitman 3 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż wcześniejsze części cyklu.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Gamesindustry dyrektor generalny duńskiego studia - Hakan Abrak - poinformował, że produkcja sprzedała się już o 300 procent lepiej niż poprzednia odsłona przygód Agenta 47. Nie przedstawił jednak dokładnych danych.

Menedżer zwraca tez uwagę, że obecnie gra jest także najlepiej ocenianą produkcją spośród tytułów wydanych po reboocie cyklu. Podkreśla, że jest dumny z osiągniętych rezultatów, zwłaszcza, że pozycja powstawała w czasach pandemii. Na razie jednak serię czeka przerwa.

- Po trylogii, można powiedzieć, że Agent 47 potrzebuje nieco wytchnienia. Przerwy. To nie oznacza, że nic się nie wydarzy w uniwersum gry. Przyglądamy się kilku fajnym pomysłom, a niektóre mogą zaowocować - tłumaczy Abrak.

Sukces Hitmana 3 umożliwił deweloperom rozwój. IO Interactive ogłosiło niedawno otworzenie trzeciego studia - z siedzibą w Barcelonie. Nowy zespół będzie pomagał w pracach nad grą z Jamesem Bondem, dodatkową zawartością do przygód łysego zabójcy i nieogłoszonym projektem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami