Hellblade 2 - aktorka wcielająca się w Senuę pokazuje, jak ćwiczy do roli

Morderczy trening.

Melina Juergens, która w Hellblade 2 powróci jako Senua, na swoim kanale w serwisie YouTube opublikowała wideo, prezentujące, jak przygotowuje się do roli.

Kobieta podkreśla, że kontynuacja gry studia Ninja Theory położy większy nacisk na realizm niż pierwsza odsłona. Wraz z twórcami projektu uznała więc, że powinna nauczyć się walczyć wręcz i mieczem, by przenoszone do świata cyfrowego ruchy były jak najbardziej autentyczne.

W filmie aktorka przedstawia kulisy treningu, który przeszła. Uczestniczyła na przykład w szkoleniu, podczas którego poznała różne style walki i tajniki używania różnych broni. Szybko problemem okazał się brak formy, potęgowany fibromialgia - schorzeniem, powodującym regularny ból stawów i kości. Postanowiła więc ćwiczyć we własnym tempie.

Odtwórczyni Senuy o pomoc poprosiła również C.C. Smiffa - znanego mistrza posługiwania się mieczem, który pracował między innymi nad filmami z serii Star Wars i serialem „Gra o tron”. Ekspert udzielił rad na temat technik korzystania z ostrza.

Warto zaznaczyć, że Melinda Juergens nie jest zawodową aktorką. Przed wydaniem pierwszej części Hellblade była montażystką w studiu Ninja Theory - deweloperzy poprosili kobietę, by najpierw była dublerką postaci celtyckiej wojowniczki, ale radziła sobie tak dobrze, że obsadzono ją w głównej roli.

Data premiery Senua's Saga: Hellblade 2 nie jest na razie znana, ale wiadomo, że gra pojawi się na PC i Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami