Resident Evil Village - Netflix, nowy trailer, tryb Mercenaries i inne

Sporo zapowiedzi.

  • Prezentacja Capcomu ujawniła plany dla serii Resident Evil
  • Mówiono głównie o nowej części, Resident Evil Village
  • Pokazano też animację od platformy Netflix

Capcom przeprowadził w nocy transmisję poświęconą serii Resident Evil. Nie zapowiedziano nowych gier, ale ujawniono między innymi kolejny trailer RE:Village oraz tryb Mercenaries.

Ogłoszono także rozbudowane plany na dwie wersje demonstracyjne.

Jeśli o trailerze mowa, materiał wideo pokazuje kilka ujęć z wczesnych sekcji kampanii. Transmisja radiowa apeluje do ocalałych, pojawiają się wilkołaki, a Lady Dimitrescu raczy się krwią Ethana. Jest też popularny Chris Redfield, znany z poprzednich części cyklu.

Następnie zaprezentowano tryb Mercenaries. Opcja rozgrywki - obecna już w innych odsłonach - stawia na dużo szybszą akcję i zdobywanie punktów. Nowości w Village to między innymi kupiec sprzedający bronie oraz inne wyposażenie, a także możliwość wybrania umiejętności specjalnych.

Krótko wspomniano o osobnym trybie sieciowej rywalizacji Resident Evil Re:Verse, lecz nie ujawniono żadnych nowych informacji. Multiplayer będzie dostępny za darmo dla posiadaczy Village.

Capcom pokazał także trailer projektu „Resident Evil: Infinite Darkness”, czyli animacji platformy Netflix. Główni bohaterowie serii to Leon S. Kennedy i Claire Redfield. Wydarzenia umieszczono w 2006 roku, na kilka lat przed Resident Evil 4. Premiera w lipcu.

Na samym końcu ogłoszono jeszcze Resident Evil 4 VR w wersji na sprzęt Oculus Quest 2. Gra - pierwotnie z kamerą TPP - będzie prezentowała akcję z oczu postaci. Więcej szczegółów poznamy 21 kwietnia, na wydarzeniu Oculus.

Poza tym wymienić można dwie mniejsze informacje. Po pierwsze, zakończono zdjęcia do filmu „Raccoon City”, ale nie podano daty premiery. Po drugie, Resident Evil pojawi się 25 maja w siecowym Dead by Daylight, ale nie jest obecnie jasne, w jakiej formie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami