PS5 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii w USA

Jest też sukces Outriders.

  • PS5 to najszybciej sprzedająca się konsola w historii w USA
  • Pod uwagę wzięto okres pięciu miesięcy od premiery
  • Outriders trzecią najpopularniejszą grą w marcu w USA

PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii na rynku w USA, jeśli wziąć pod uwagę okres pięciu miesięcy po premierze - wynika z najnowszego raportu firmy NPD.

Dyrektor wykonawczy tej grupy badającej rynek - Mat Piscella - dodaje, że PS5 może pochwalić się rekordem zarówno jeśli mowa o liczbie egzemplarzy, jak i o wypracowanych na sprzedaży przychodach.

Christopher Dring z serwisu GamesIndustry.biz dodaje, że wyniki są imponujące, ponieważ osiągnięto je w okresie globalnej pandemii. Ta co prawda zwiększyła zainteresowanie wśród pozostających w domach konsumentów, ale wywołała także spore problemy z produkcją i dostawami - trwające do dzisiaj.

Piscella nie podał szczegółów, lecz zwrócił uwagę, że obie konsole obecnej generacji kupowane są chętniej w wersjach z napędem optycznym.

Jeśli o marcowym podsumowaniu mowa, to jeszcze nigdy w tym miesiącu wyniki sprzedaży gier i sprzętu w Stanach Zjednoczonych nie były tak wysokie - osiągnęły poziom 5,6 miliarda dolarów. W marcu 2020 roku było to o 18 procent mniej, pomimo rozpoczynających się lockdownów.

npd
Widać spory wzrost wydatków w okresie premiery nowych konsol

Pomimo wspomnianego rekordu PlayStation 5, to Nintendo Switch został najlepiej sprzedającą się konsolą w marcu w USA, zarówno pod względem liczby egzemplarzy, jak i przychodów.

Wśród gier najlepiej sprzedającym się tytułem było Call of Duty: Black Ops Cold War, przed dwiema nowościami: Monster Hunter Rise oraz Outriders. Pierwszą piątkę uzupełnia Super Mario 3D World oraz Spider-Man: Miles Morales.

Pomimo premiery dopiero 1 kwietnia (a więc na bazie zamówień przedpremierowych), polska strzelanka studia People Can Fly już teraz jest dziesiątą najlepiej sprzedającą się pozycją w całym 2021 roku, a także trzecią, jeśli wziąć pod uwagę sam marzec, na konsolach z rodzin PlayStation oraz Xbox.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami