Postacie w grach jak żywe - wczesna wersja kreatora MetaHuman dostępna

Narzędzie od Epic Games.

  • Każdy zainteresowany może poprosić o dostęp do kreatora MetaHuman
  • Darmowe narzędzie pozwala tworzyć niezwykle realistyczne modele postaci

Studio Epic Games opublikowało wczesną wersję MetaHuman Creator - narzędzia, które umożliwia tworzenie realistycznie wyglądających postaci.

Edytor przeznaczony jest przede wszystkim dla deweloperów, ale szansę na sprawdzenie kreatora mają także inni. Aby uzyskać dostęp do rozwiązania, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie systemu i poprosić o zaproszenie do testów.

Według zapewnień Epic Games, narzędzie pozwala w mniej niż godzinę stworzyć „fotorealistycznego cyfrowego człowieka”. Dla porównania, podobny proces z wykorzystaniem standardowych metod zazwyczaj zajmował kilka miesięcy.

Użytkownicy mogą dostosować między innymi animacje twarzy i odcień skóry, a także wybrać budowę ciała postaci oraz typ fryzury, noszonej odzieży i uzębienia. Z oczywistych względów liczba elementów oferowanych we wczesnej wersji jest ograniczona.

Kreator działa na serwerach w tak zwanej „chmurze" - nie trzeba pobierać żadnej aplikacji, a jedynie skorzystać z przeglądarki internetowej. Gotowe modele bohaterów twórcy mogą pobrać i zaimplementować do gry, przy czym produkcja musi być rozwijana na silniku Unreal Engine 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami