Zelda: Breath of the Wild - Stone Talus: jak pokonać

Kamienny olbrzym.

Stone Talus w The Legend of Zelda: Breath of the Wild to kamienny przeciwnik, który może sprawić problem w trakcie walki, szczególnie na początku przygody. Jest jednak prosty sposób na jego pokonanie.

W pierwszej części tej strony dowiesz się, jak należy walczyć z Talusem, a w drugiej opisujemy, co Link zyskuje za wygraną potyczkę.

Na tej stronie:

Walka ze Stone Talus

Stone Talus będzie niewrażliwy na wszelkie ataki wymierzone w jego części ciała stworzone z głazu. Zamiast tego, musisz celować w czarny kamień (1) na jego ramieniu. Nie obędzie się bez strzał.

zelda_stone_talus_1

Najpierw wyceluj łukiem w czarny kamień, co sprawi, że Talus na chwilę upadnie na ziemię. Stanie się to tylko na krótki moment, więc biegnij do niego, kiedy tylko wykonasz celny strzał.

zelda_stone_talus_2

Wejdź teraz na Talusa i wespnij się na jego ramię. Stań na nogach obok czarnego kamienia i uderzaj go bronią białą - zada to Talusowi bardzo duże obrażenia.

zelda_stone_talus_3

Jeśli kamienny olbrzym zdąży zrzucić Linka, zanim straci całe zdrowie, powtórz całą procedurę.

Podczas walki unikaj oczywiście ciosów Talusa. Olbrzym potrafi rzucać głazami, więc najlepiej skryć się za osłoną i wychylać się tylko, by wykonać celny strzał.

Co dostajemy za pokonanie Talusa

Pokonany Stone Talus pozostawi na ziemi cenne materiały, mianowicie kamienie szlachetne. Najczęściej będzie to Ruby, Flint, Amber i Opal, ale zdarzają się też nieco bardziej wartościowe Sapphire i Diamond.

Materiały możesz sprzedać za dobrą cenę lub użyć do wytwarzania biżuterii oraz ulepszania zbroi. Więcej informacji na naszej stronie o kamieniach szlachetnych.

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami