Witchfire - nowe obrazki z gry Adriana Chmielarza

Są też informacje o trudnościach w rozwoju projektu.

Założone przez Adriana Chmielarza - współtwórcy Bulletstorm i serii Painkiller - studio The Astronauts opublikowało nowe obrazki z projektu Witchfire.

Ilustracje przedstawiają lokacje, które odwiedzimy w toku przygody. Pierwsza ukazuje znajdujący się w oddali zamek - niewykluczone, że to właśnie w tej fortecy spędzimy dużo czasu podczas rozgrywki. Dwie kolejne prezentują zapewne wnętrze warowni.

witchfire_01
Zamek, do którego najpewniej trafią gracze

Obrazki dołączono do opublikowanego na blogu The Astronauts wpisu, w którym twórcy przekazali informacje o postępach w rozwoju Witchfire. Deweloperzy podkreślają, że przez ostatnie trzy miesiące ciężko pracowali, ale efekty trudno pokazać.

witchfire_02
Zwiedzimy najprawdopodobniej wnętrza fortecy

We wspomnianym okresie nie udało się jednak osiągnąć wszystkich zakładanych celów. Niektóre elementy musiano przygotować od podstaw - zmieniono na przykład „systemy rozgrywki”, co wymagało ingerencji w kod gry. Nie zmodyfikowano założeń mechanizmów, a jedynie je ulepszono. Cały proces zajął dwa miesiące, ale - jak podkreślają autorzy - wykonanie pracy było konieczne.

witchfire_03
Zabudowania wyglądają na od dawna opuszczone

Deweloperzy ulepszyli też animacje oraz zoptymalizowali działanie produkcji, ale ze względu na brak czasu nie udoskonalono oprawy graficznej. Przez kilka tygodni przygotowywali także system związany z oświetleniem, choć okazało się, że musieli zacząć od nowa.

Data premiery Witchfire nie jest na razie znana. Akcję osadzono w świecie, w którym wiedźmy i czarodzieje istnieją. Wcielimy się w wysłannika Kościoła polującego na adeptów magii, ale twórcy zaznaczają, że opowieść nie jest czarno-biała.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami