F1 2021 zapowiedziane przez EA i Codemasters - znamy datę premiery i nowości

Pierwsza odsłona po zmianie właściciela.

  • F1 2021 ukaże się w lipcu na PC i konsolach
  • Gra wprowadzi tryb fabularny i karierę dla dwóch osób
  • W planach szereg usprawnień

Codemasters i EA, które niedawno przejęło wspomnianą firmę, ujawnili F1 2021 - tegoroczną odsłonę cyklu o wyścigach Formuły 1. Premiera gry 16 lipca na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One, a osoby kupujące tytuł w przedsprzedaży uzyskają dostęp trzy dni wcześniej.

Nowością będzie tryb fabularny o nazwie „Niepohamowany zapał". W wariancie wcielimy się w kierowcę, który rozpocznie karierę w Formule 2, by w trakcie rozgrywki awansować do najważniejszych zmagań sportów motorowych.

W planach tez opcja rozegrania kariery w dwie osoby. Gracze połączą siły ze znajomym lub zmierzą się z innym użytkownikiem. Twórcy podkreślają, że każdy uczestnik zabawy uzyska pełną kontrolę nad systemami wspomagającymi - niezależnie od siebie.

W grze pojawi się również Real-Season Start - funkcja, śledząca prawdziwe rankingi i pozwalająca rozpocząć wirtualny sezon od rzeczywistego momentu, by wziąć udział tylko w wyścigach pozostałych do końca rywalizacji.

Produkcja na PS5 i Xbox Series X/S zaoferuje między innymi skrócone czasy ładowania i nieco ładniejszą oprawę graficzną. Nabywcy wersji na PS4 i Xbox One dostaną darmowy upgrade do edycji na nowsze konsole.

Nie zabraknie oczywiście samochodów, torów, kierowców i drużyn z bieżącego sezonu Formuły 1. Do tego opcje znane z poprzednich odsłon, w tym wariant „Mój zespół", tryb podzielonego ekranu i zmagania w F2.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami