Days Gone na PC - jest data premiery i pierwszy gameplay

Twórcy szykują nowe opcje.

Sony ogłosiło, że Days Gone ukaże się na PC już w przyszłym miesiącu - premiera 18 maja. Zaprezentowano również pierwszy gameplay z wersji na komputery osobiste.

Gra akcji z 2019 roku jest już dostępna w przedsprzedaży na Steamie oraz w Epic Games Store. Cenę ustalono na 169 zł.

Jak wiadomo z poprzednich zapowiedzi, nowa wersja produkcji zaoferuje między innymi wsparcie dla szerokokątnych monitorów oraz możliwość zabawy w 60 klatkach na sekundę, co widać już w powyższym materiale wideo - zarejestrowanym w „4K/59,94 FPS”.

Twórcy szykują także rozbudowane opcje graficzne, pozwalające kontrolować poziom detali, zasięg renderowania roślinności i inne ustawienia. W planach jest też zaawansowany tryb fotograficzny - obecny na PlayStation 4, choć teraz mowa o „super rozdzielczości”.

Edycja PC otrzyma również funkcje wprowadzone na konsolach po premierze, a więc Nową Grę Plus, tryb przetrwania i wyzwań, a także skórki dla motocykla. Wymagania sprzętowe Days Gone na PC ujawniono już w lutym.

Przygodowa gra akcji osadzona jest w otwartym świecie, po apokalipsie zombie. Głównym bohaterem jest Deacon St. John, włóczęga, motocyklista i łowca nagród, któremu kataklizm zabrał wszystko, co kochał. Cechą wyróżniającą tytuł są potyczki z olbrzymimi hordami nieumarłych - do 500 wrogów jednocześnie.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami