Gracze dopięli swego - Nier Automata doczeka się aktualizacji wersji Steam

Upór popłaca.

Na oficjalnym koncie cyklu Nier na Twitterze opublikowano ogłoszenie zapowiadające, że Nier Automata doczeka się oficjalnego patcha dla wersji ze Steama.

To zapewne reakcja deweloperów na wezwania graczy, którzy dosyć głośno ubiegali się o poprawienie wersji z platformy Valve po tym, jak do Xbox Game Pass trafiła lepiej działająca edycja gry.

Nie podano żadnych szczegółów, ale twórcy mają spore pole do popisu. Oryginalna wersja na Steamie nie działa zbyt dobrze. Po premierze w 2017 roku grupa fanów stworzyła nieoficjalną aktualizację, która odblokowała liczbę klatek na sekundę czy pozwoliła dostosować grafikę do ultrapanoramicznych monitorów.

Niezaktualizowana Automata ma też sporo problemów z wydajnością. Fanowski patch FAR eliminuje też tego typu problemy. Ponadto, wprowadza dodatkowe opcje sterowania i pozwala zmienić więcej ustawień graficznych, by bardziej ulepszyć płynność zabawy.

Informacje na temat oficjalnego patcha mają zostać przekazane „później” - nie wiadomo, czy chodzi o tygodnie, czy miesiące. Już 23 kwietnia debiutuje remake oryginalnego Niera - być może premierze będzie towarzyszyć aktualizacja Automaty.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami