Aktualizacja PS5 z niezapowiedzianymi wcześniej funkcjami

Płyta obraca się ciszej?

  • Sony ujawniło pełną listę zmian i nowości w aktualizacji PlayStation 5
  • Zestawienie obejmuje niezapowiedziane wcześniej funkcje
  • Jest między innymi wsparcie monitorów 1080p/120 Hz

Sony opublikowało dużą aktualizację oprogramowania PlayStation 5, wprowadzając między innymi wsparcie dla zewnętrznych nośników pamięci USB. Jak się okazuje, pełna lista zmian obejmuje kolejne nowości, o których japońska korporacja wcześniej nie wspominała.

Zmieniono podejście do HDR. Ten tryb wyświetlania obrazu nie jest już aktywowany automatycznie, a PS5 przestaje domyślnie nakładać własną „symulację” szerszej palety barw, pozwalając wybrać, kiedy ma do tego dojść - wcale lub w tytułach z odpowiednim wsparciem.

1
Sporo zmian i nowości w oprogramowaniu PlayStation 5

Idąc dalej, konsola poprawnie obsługuje teraz ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz w rozdzielczości 1080p. Wcześniej sprzęt nie rozpoznawał takiej płynności obrazu - problem dotyczył głównie osób podpinających PlayStation 5 do monitorów PC.

Inną funkcją, którą znaleźć można na pełnej liście zmian, jest synchronizacja konsoli i telewizora. Wybierając odpowiednie ustawienia, TV uruchomi się od razu po włączeniu PS5 i przestawi na odpowiednie źródło bez konieczności sięgania po pilota. Podobnie jest z wyłączaniem telewizora, przenoszącym konsolę w tryb spoczynku.

„W przypadku monitorów obsługujących funkcję łącza urządzenia HDMI można teraz indywidualnie włączać i wyłączać odtwarzanie za jednym dotknięciem oraz łącze wyłączenia zasilania” - czytamy w opisie.

Aktualizacja wprowadza również obsługę większej liczby emoji, ukrywanie nazwy tytułu, w jaki gramy, dodaje procent naładowania akumulatora kontrolera (zamiast kresek), czy też usuwanie pozycji z listy w bibliotece.

Jest też nowość, o której Sony nadal nie wspomina oficjalnie. Włączone PlayStation 5 co godzinę obraca płytę w napędzie Blu-ray - czynność może być dość głośna i choć teraz nie została w pełni wyeliminowana, to część graczy sugeruje, że po aktualizacji wypada dużo ciszej.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami