Zelda: Breath of the Wild - gdzie iść na początku, co robić

Jak zacząć przygodę.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oferuje otwarty na eksplorację świat, który możemy zwiedzić właściwie od samego początku gry. Ogrom możliwości może nieco przytłaczać, więc na tej stronie powiemy ci, czym powinieneś się zająć po zakończeniu wstępu.

Tak naprawdę nie istnieją konkretne lokacje, do których powinieneś się udać. Warto jednak zająć się konkretnymi sprawami, dzięki którym będziesz lepszym wojownikiem i eksploratorem. Oto lista.

  • Zajmij się szukaniem kapliczek Shrines

Powinien to być twój główny cel. Za kończenie wyzwań w kapliczkach otrzymujesz Spirit Orbs. 4 takie kule możesz potem wymienić na dodatkowe serce życia lub więcej energii, co jest kluczowe w dalszych etapach zabawy.

zelda_co_robic_1

Kapliczki są rozsiane po całym świecie - niektóre na widoku, inne ukryte. Droga do niektórych kapliczek jest tak trudna do pokonania, że samo dotarcie do Shrine jest już zaliczane jako realizacja wyzwania. Aby łatwo znaleźć Shrines, skorzystaj z interaktywnej mapy.

To kolejny kluczowy element gry, który pozwoli ci zwiększyć pojemność ekwipunku u Hestu, a tym samym przenosić więcej broni. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że wyposażenie ulega po pewnym czasie zniszczeniu.

zelda_co_robic_2

Koroki kryją się zazwyczaj w podejrzanych miejscach - np. pod dziwnie ustawionym kamieniem lub w interesującej metalowej strukturze. Czasami trzeba wykonać proste wyzwanie, aby przyzwać Koroka.

Skorzystaj z interaktywnej mapy, by szybko zebrać Korok Seeds.

  • Zbieraj po drodze wszystkie materiały, na jakie się natkniesz

Ta zasada dotyczy zarówno jedzenia, broni, jak i pozostałych materiałów - każdy z nich można w pewien sposób wykorzystać. Jeżeli nie użyjesz go w żadnej recepturze, zawsze możesz uciec się do sprzedaży i zarobić nieco Rupees.

Dzięki wiernemu wierzchowcowi przemierzanie Hyrule będzie zdecydowanie szybsze. Przygodę zaczynasz bez konia, jednak jego zdobycie i oswojenie nie powinno stanowić żadnego problemu.

zelda_co_robic_3

Drobna uwaga: pamiętaj, że podróżując tylko koniem, najpewniej ominiesz mnóstwo przydatnych materiałów, na które natknąłbyś się, idąc pieszo (patrz: poprzedni punkt). Balansuj więc między różnymi rodzajami podroży, by zapewnić sobie również stały dopływ przydatnych przedmiotów.

Mówiąc o podróży, nie sposób pominąć kwestii wież. Po wdrapaniu się na wieżę i synchronizacji tabletu Sheikah Sensor, nie tylko odkryjesz duży obszar mapy, ale zdobędziesz nowy punkt szybkiej podróży.

zelda_co_robic_4

Niektóre wieże będą w trudno dostępnych miejscach. Jeżeli nie możesz się do nich dostać, przynajmniej zaznacz je na mapie, a następnie wróć później.

Niektórych terenów nie możesz eksplorować ze względu na ekstremalną temperaturę. Na początku warto skierować się na tereny górzyste, ale do tego potrzebujesz odporności na zimno. Na szczęście jest ona najłatwiejsza do zdobycia dzięki ciepłemu ubraniu, które możesz otrzymać za darmo.

Ciepłe ubranie pozwoli ci też skorzystać z jednego z najlepszych sposobów na zdobycie pieniędzy - minigry w kręgle.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami