Nvidia ostrzega: kart graficznych będzie brakować jeszcze długo

Popyt przekracza podaż.

  • Nvidia przekonuje, że zapasy nowych kart będą niewielkie przez większość roku
  • Mimo problemów z dostępnością, firma spodziewa się dobrych wyników finansowych

Nowe karty z serii GeForce 3000 są obecnie trudno dostępne. Wystosowany przez Nvidię komunikat wskazuje zaś, że sytuacja nie poprawi się zbyt szybko.

- Ogólny popyt wciąż jest bardzo wysoki i nadal przekracza podaż, a zapasy w naszych kanałach dystrybucji pozostają niewielkie - tłumaczy Colette Kress, dyrektorka do spraw finansowych i wiceprezes firmy.

- Oczekujemy, że zapotrzebowanie przewyższy dostawy przez większość bieżącego roku. Wierzymy, że będziemy mieć odpowiednie zapasy, by zagwarantować wzrost wyników finansowych poza pierwszym kwartałem [roku fiskalnego - dop. red.] - dodaje.

W opublikowanym oświadczeniu przedstawiono jednocześnie prognozy, z których wynika, że przychody Nvidii w aktualnym kwartale przekroczą najprawdopodobniej zakładane wcześniej 5,30 miliarda dolarów. Omawiany okres zakończy się 2 maja.

Dostępność kart z serii 3000 jest obecnie mocno ograniczona. Aby częściowo rozwiązać problem, firma jakiś czas temu poinformowała o planach wznowienia dostaw starszych modeli - RTX 2060 i GTX 1050 Ti. Niedawno zaś pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, sugerujące, że rozpoczęto na nowo produkcję GTX 1080 Ti.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami