Naughty Dog chciałoby powrotu serii Jak & Daxter

Ale studio nie pracuje nad cyklem.

  • Naughty Dog nadal darzy sympatią serię Jak & Daxter
  • Obecnie firma nie zajmuje się jednak cyklem

Prezes Naughty Dog zapewnił, że jego studio chciałoby powrotu serii Jak & Daxter, którą zajmowało się kilkanaście lat temu. Mimo tego, nowa odsłona platformowej serii obecnie nie powstaje.

Evan Wells to jeden z dwójki szefów firmy, obok Neila Druckmanna. Menedżer pojawił się w podkaście Game Maker's Notebook, gdzie rozmawiał z Tedem Price'em z Insomniac Games.

- Prowadzono kilka kampanii na Twitterze, gdzie fani każdego dnia pisali do nas, że chcą nowego Jak & Daxter. To nie był sam tekst, ale zmieniające się codziennie fotomontaże z memami. To na pewno musi być sporo pracy - mówił prezes, zapytany o klasyczną serię.

- Mówię to z przykrością, ale nie pracujemy obecnie nad nowym Jak & Daxter - przyznał.

W ostatnich latach seria doczekała się tylko zbiorczych wydań

- Ale nadal uwielbiamy te postacie. Patrzę na dokonania Insomniac i na to, co robią z Ratchetem, i też chciałbym zajmować się kolejną częścią, bo w studiu nadal nie brakuje sympatii dla Jak & Daxter - wyjaśnił.

Ostatnia całkiem nowa odsłona platformówki ukazała się w 2009 roku, lecz za tytuł - Jak and Daxter: The Lost Frontier - odpowiadało już studio High Impact Games. Naughty Dog ostatnią odsłonę przygotowało w 2005 roku - było to wyścigowe Jak X: Combat Racing.

Początki cyklu to jednak gry platformowe. Pierwsza - Jak and Daxter: The Precursor Legacy - ukazała się w 2001 roku. W ostatnich latach wydawano już tylko zbiorcze kolekcje starszych części.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami