Monster Hunter Rise - najważniejsze przedmioty do wytworzenia i użycia

Przedmioty, które zawsze warto mieć pod ręką.

W Monster Hunter Rise zdobywamy wiele składników i materiały, które mają różnorakie zastosowanie. Niektóre z nich nadają się do bezpośredniego użycia, a z niektórych możemy wytworzyć nowe przedmioty.

Większość z tych przedmiotów możesz użyć podczas walki, by wyleczyć się, zniwelować negatywne efekty, jakie nałożą na nas przeciwnicy, lub wzmocnić się. Na tej stronie dowiesz, jakie narzędzia zawsze warto mieć pod ręką.

Oczywiście nie jest to zestaw idealny, gdyż potwory mają swoje mocne i słabe strony, które trzeba wykorzystać, a do tego służą - między innymi - różne rodzaje przedmiotów - użyte w odpowiednim czasie. Jednakże w większości przepadków poniższa lista zapewni ci podstawową obronę przed atakami potworów.

Zawsze na początku zadania, w obozie, sprawdź skrzynkę z zaopatrzeniem, w której znajdziesz przedmioty, które zostają wysłane przez gildie z myślą o danej misji. Jeśli, na przykład, cel zadania, czyli potwór, zadaje ataki związane z trucizną, możesz być pewien, że w kufrze znajdziesz antidotum.

133
 • Mikstury lecznicze (mikstura, megamistura, apteczki, maksmistura) - przedmioty służące do leczenia postaci, zawsze zabierz ze sobą na zadanie maksymalną liczbę eliksirów uzdrawiających.
 • Dobrze wysmażony stek, prowiant - przywraca i uzupełnia wytrzymałość.
 • Antidotum, leki ziołowe - niwelują negatywny efekt związany z zatruciem postaci. Duża liczba potworów posiada ataki, które mogą zatruć bohatera podczas walki.
 • Oczystka - leczy plagi (wody, ognia, pioruna, lodu, smoka), czyli negatywne efekty, jakie bestie mogą nałożyć na postać. Dzięki temu przedmiotowi możesz od razu wyleczyć się z każdej plagi.
 • Dezodorant - niweluje negatywne efekty związane z wybuchoplagą i plagą piekielnego ognia (chwilę po nałożeniu tego efektu nastąpi eksplozja) oraz z rozkładem (niemożność korzystania z przedmiotów leczących i przywracających zdrowie).
 • Napój energetyczny - zapobiega zapadnięciu w sen.
 • Czyścidło - umożliwia zniwelować negatywny efekt związany z pajęczyną i bąblami.
130

Poniżej przedstawiamy listę przedmiotów, które również warto mieć w podręcznym ekwipunku - choć mogą pomóc w polowaniu, ich posiadanie nie jest konieczne, chyba że związane jest to z celem zadania (np. pułapki służące do schwytania potwora).

 • Ziarno mocy, Pigułka demona - wzmacnia ataki.
 • Adamant. ziarno, Pancerna skóra - wzmacnia obronę.
 • Bomba błyskowa - oślepia potwory na chwilę.
 • Bomby uspakajające, Dół-pułapka, Pułapka rażąca - przedmioty służące do łapania potworów.

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - rożen: jak usmażyć dobrze wysmażonego steka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami