Konami chce, by nowe Metal Gear Solid stworzyło zewnętrzne studio?

Szczegóły nie są znane.

  • Konami chce wydać kolejną część Metal Gear Solid
  • Produkcją miałoby zająć się zewnętrzne studio

Wszystkie główne odsłony cyklu Metal Gear Solid powstawały w studiach Konami. Teraz japoński wydawca chce użyczyć licencji na kolejną część serii zewnętrznemu studiu - twierdzi Jeremy Penter z ACG Gaming.

Znany pod pseudonimem Karak twórca internetowy podkreśla, że jego źródło jest sprawdzone i wiarygodne, a w przeszłości ten sam informator ujawnił podobno opóźnienie Deathloop czy zapowiedź Far Cry Primal.

- Normalnie nie mam czasu dyskutować o bzdurach, dlatego większości nie komentuje. Ale tym razem mieli rację odnośnie spraw związanych z Bloodlines czy Deathloop, więc uznałem, że o tym wspomnę - podkreślił Penter w podcaście HAM Radio (od 1:10:00).

Nie wiadomo jakiemu studiu miałaby zostać powierzona marka Metal Gear Solid. Nieznane są też szczegóły na temat nowej gry. Karak przekazał wyłącznie informację o planach Konami na użyczenie licencji MGS.

Na początku roku Konami potwierdziło, że firma rozwiązała trzy wewnętrzne studia deweloperskie. Jednocześnie podkreślano, że wydawca nie ma zamiaru wycofać się z branży gier wideo.

W przeszłości użyczano już licencji zewnętrznym studiom. Można tu wskazać choćby spin-off Metal Gear Rising od Platinum Games czy też Castlevanię od hiszpańskiego MercurySteam.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami