Pierwsza duża aktualizacja PS5 już jutro

Sporo nowości.

  • Aktualizacja PS5 umożliwi przenoszenie gier na napędy USB
  • Łatka zadebiutuje już jutro
  • Patch wprowadzi też nowe funkcje społecznościowe

Sony opublikuje jutro dużą aktualizację oprogramowania PlayStation 5, umożliwiając między innymi przenoszenie zainstalowanych gier na zewnętrzne nośniki USB.

Łatka, opisywana na oficjalnym blogu jako „pierwszy duży update konsol PS5”, wprowadzi także nowe opcje społecznościowe, rozszerzy możliwości personalizacji ustawień i rozbuduje aplikację PlayStation App.

PlayStation 5 nadal nie pozwoli na włączanie gier przeniesionych na nośniki USB, lecz nowa forma przechowywania plików wyeliminuje konieczność ponownego pobierania danych w przypadku braku miejsca na dysku SSD urządzenia.

Tytułów nie będzie też można pobierać bezpośrednio na USB i aktualizować na zewnętrznym napędzie. Sony zaznaczyło również, że nie wprowadza jeszcze wsparcia dla dodatkowych pamięci M.2 - ta opcja pojawi się w przyszłości.

1
Ekran przenoszenia gier na USB

Nowe opcje społecznościowe to między innymi możliwość korzystania z Share Play z poprzednią generacją PlayStation. Posiadacze PS5 będą więc mogli oglądać gry lub dołączyć do zabawy z poziomu PS4. Zadbano też o wsparcie dla kooperacji na „wirtualnej kanapie”.

Inne nowości to wysyłanie próśb o zaproszenie do rozgrywki (na PS4 i PS5) oraz usprawnione menu Game Base, z łatwiejszym przełączaniem pomiędzy grupami. Do tego opcja wyłączania czatu w grach, indywidualne ustawienia głośności dla innych użytkowników, więcej poziomów powiększenia interfejsu i preload aktualizacji.

W PlayStation App dodane zostaną listy życzeń, powiadomienia o logujących się znajomych i możliwość ustawienia własnego statusu. W dalszej przyszłości aplikacja mobilna wzbogaci się także o funkcję dołączania do zabawy z poziomu telefonu, zarządzanie pamięcią konsoli i porównywanie Trofeów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami