CD Projekt się rozrośnie - planuje przejąć inne studia deweloperskie

Ujawnia prezes firmy.

Szef grupy CD Projekt - Adam Kiciński - ujawnił, że firma przygląda się możliwościom przejęcia innych zespołów deweloperskich.

W rozmowie z agencją Reuters menedżer wyjaśnił, że wykupywanie kolejnych studiów jest elementem „fundamentalnej" zmiany w strategii działania spółki, która od przyszłego roku chce przygotowywać jednocześnie dwie duże gry.

Kiciński zaznacza, że ewentualne przejęcia nie będą ograniczone takimi kwestiami, jak położenie geograficzne, co oznacza, że CD Projekt może nabyć podmiot z dowolnego kraju. Ponadto głównym celem działań grupy nie jest poprawienie wyników finansowych.

cd_projekt_vancouver
Niedawno utworzono oddział CD Projekt Red w Vancouver

W rozmowie z Reuterem szef firmy nie przedstawił jednak żadnych dokładnych szczegółów na temat zespołów, jakie mogłyby zostać w przyszłości przejęte.

Niedawno polska firma wykupiła kanadyjskie studio Digital Scapes, które przeobrażono w oddział CD Projekt Red z Vancouver. Wcześniej zaś spółka weszła w posiadanie Spokko - ekipy przygotowującej mobilną produkcję w uniwersum Wiedźmina, wzorowaną na Pokemon GO.

Przypomnijmy, że w tej samej rozmowie Kiciński zapewnił, że deweloperzy nie zamierzają porzucić Cyberpunk 2077 - uważa, że twórcy mogą „doprowadzić grę do stanu, z którego będziemy dumni".

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami