Assassin's Creed Valhalla - dodatki DLC: najważniejsze informacje

Wszystkie rozszerzenia.

Assassin's Creed Valhalla doczeka się dwóch dużych, fabularnych dodatków. Pierwszy zadebiutuje już w połowie maja. W sieci pojawiły się też nieoficjalne informacje o trzecim rozszerzeniu, ale deweloperzy z Ubisoftu nie wypowiadają się na ten temat oficjalnie.

Wspomniane dodatki to rozszerzenia na miarę Losu Atlantydy znanego z poprzedniej odsłony serii. Oznacza to, że gracze otrzymają zupełnie nowe lokacje, wątki fabularne i wiele godzin rozgrywki.

Warto też wspomnieć, że gra oferuje także mniejsze DLC. Wystarczy zajrzeć do Sklepu w głównym menu. Większość znajdujących się tam dodatków to jednak zasoby czy przedmioty kosmetyczne. Wyjątkiem jest misja Legenda Beoulfa - wchodząca w skład przepustki sezonowej.

ac_valhalla_dodatki_1

Obydwa dodatki, które opisujemy poniżej, także wchodzą w skład przepustki sezonowej. Można ją nabyć za 150-160 zł.

Gniew Druidów (Wrath of the Druids)

  • Premiera: 13 maja 2021

W pierwszym rozszerzeniu Valhalli udamy się do Irlandii, by odkryć tajemnice starożytnego i tajemniczego kultu druidów,. Eivor zajmie się tropieniem i - prawdopodobnie - eliminowaniem jego członków.

Twórcy zapewniają, że gracze poczują klimat gaelickich mitów i folkloru, przedzierając się przez nawiedzone lasy i nowe krajobrazy, jednocześnie zdobywając wpływy wśród irlandzkich królów.

Szczegóły na temat mapy obszaru z dodatku nie zostały ujawnione, ale otrzymamy raczej sporą cześć Irlandii - być może nawet całą wyspę. Potwierdzono już, że na pewno zwiedzimy kosmopolityczny Dublin.

Poza szeregiem nowych misji i lokacji, dodatek wprowadzi także rzecz jasna nowe elementy wyposażenia do zdobycia. Krótkie fragmenty gry związane z Gniewem Druidów pokazano do tej pory tylko raz w materiale o dodatkowej zawartości do Assassin's Creed Valhalla.

Oblężenie Paryża (The Siege of Paris)

  • Premiera: lato 2021

Drugi dodatek do Assassin's Creed Valhalla nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Ma się jednak ukazać przed końcem lata - a więc najpóźniej we wrześniu biężącego roku.

Twórcy obiecują, że przeżyjemy „najbardziej ambitną bitwę w historii Wikingów z czołowymi postaciami historycznymi rozdartej wojną Francji”.

Podczas nowego wątku fabularnego w zupełnie nowym rejonie świata Eivor musi przedostać się do ufortyfikowanego Paryża podczas długotrwałego oblężenia.

Oficjalny opis wskazuje, że w mieście „odkryjemy tajemnice wroga i zawrzemy strategiczne sojusze”. To sugeruje, że mapa samego miasta będzie niezwykle obszerna i nie będzie to tylko odpowiednik szturmów na twierdze z podstawowej kampanii.

ac_valhalla_dodatki_2

Dodatkowe szczegóły na temat historii czy postaci. Biorąc jednak pod uwagę czas akcji w Valhalli, można się domyślić, że chodzi o pierwsze oblężenie Paryża przez Wikingów, które rozpoczęło się w 885 roku. Zakończyło się niemal po roku, gdy król Franków zapłacił najeźdźcom trybut. Miasto nie zostało zdobyte.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami