Sekret w Halo 5 znaleziony po pięciu latach

Z pomocą twórcy.

  • Ukryty wyścig w Halo 5 udało się znaleźć dopiero po ponad 5 latach
  • W poszukiwaniach pomóc musiał jeden z twórców gry

Jeden z sekretów w Halo 5: Guardians został tak dobrze ukryty przez twórców, że znaleziono go dopiero kilka dni temu, ponad pięć lat po premierze produkcji w październiku 2015 roku.

Co więcej, wyścig na czterokołowcach M274 Mongoose ujawniono dopiero, gdy projektant trybu multiplayer w grze - Patrick Wren - opublikował wskazówki na Twitterze.

Okazało się, że czwórka graczy po wczytaniu jednej z misji ma trzy sekundy na przekroczenie linii przed bramą, zaraz obok miejsca startu. Następnie muszą stać przez 117 sekund (oznaczenie Master Chiefa). Po tym czasie cała grupa automatycznie wskakuje na pojazdy, z mapy znikają przeciwnicy i zaczyna się wyścig. Zwycięzca otrzymuje ciężką broń.

Niezależny twórca Jan Willem Nijman rozpoczął w serwisie społecznościowym wątek, pytając deweloperów o easter eggi. Wypowiedział się między innymi Wren, który potwierdził, że w misji Evacuation w Halo 5 znaleźć można ukryty wyścig, jedynie w trybie kooperacji.

To zwróciło uwagę społeczności Halo. Fani zabrali się za poszukiwania, lecz pierwszy dzień po ujawnieniu tajemnicy nie przyniósł rezultatów. Projektant ze studia 343 Industries wrócił do tematu, publikując krótki wierszyk z dalszymi wskazówkami.

Fani Halo o pseudonimach „RocketSloth” i „Ducain23” wrócili więc do trybu kooperacji, tym razem w transmisji na żywo. Ich pomysły nie zadziałały, lecz na czacie pojawił się sam Wren, udzielając dalszej pomocy. W końcu udało się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami