Resident Evil Village to druga część trylogii - nieoficjalne informacje

Capcom napisał historię z wyprzedzeniem.

  • RE7, RE8 i RE9 to podobno trylogia
  • Historia Ethana zakończy się potencjalnie dopiero w Resident Evil 9
  • Gry są ze sobą mocno połączone, a cała historia już dawno rozpisana

Resident Evil Village najpewniej nie przedstawi zakończenia historii rozpoczętej w Resident Evil 7 - wynika z nieoficjalnych informacji. Gra jest rzekomo drugą częścią skrupulatnie przemyślanej przez Capcom trylogii.

Tak twierdzi internauta o pseudonimie AestheticGamer, znany także jako Dusk Golem - uznany specjalista od przecieków związanych z omawianą serią horrorów. Według informacji użytkownika, trzecia odsłona trylogii, Resident Evil 9, już powstaje. Początek przygody mogliśmy oczywiście poznać w Resident Evil 7, a osoby zaznajomione z fabułą Biohazard poznają w ramach Village dodatkowe szczegóły historii.

village_trylogia_2
Village to nie koniec koszmaru. Ale chyba gorzej nie będzie... prawda?

„Wiem, że decyzję o tym, że Village będzie bezpośrednim sequelem RE7, podjęto dość wcześnie” - tłumaczy AestheticGamer. „Są w RE7 pewne rzeczy, które nabiorą znacznie więcej sensu po RE8”.

„To pierwsza taka sytuacja w historii serii. Resident Evil 7, 8 i 9 mają połączoną, zaplanowaną wcześniej historię, i są tworzone w bliskiej relacji. Podejrzewam, że właśnie dlatego chcą [deweloperzy - red.] zrezygnować z numeracji w kolejnych częściach: żeby opowiadać bardziej niezależne, pojedyncze historie, zamiast musieć planować fabułę z wyprzedzeniem. Tutaj wyszło to jednak naprawdę dobrze” - dodaje leaker.

Powyższe informacje nie są oczywiście potwierdzone, choć wiadomo na pewno, że Village opowiada kontynuację historii Ethana i Mii po wydarzeniach z Resident Evil 7.

Z wieści przekazanych przez informatora można już wnioskować, że Resident Evil 9 również przedstawi wydarzenia z perspektywy pierwszoosobowej.

Resident Evil Village trafi na rynek już 7 maja. Zadebiutuje na PC, Xbox i PlayStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami