Nie tylko Mario i Zelda - Nintendo chce tworzyć więcej nowych serii

Firma szuka innowacji.

  • Nintendo chce tworzyć więcej nowych licencji
  • To konieczne, by przyciągnąć graczy - uważa szef firmy

Szef Nintendo - Shuntaro Furukawa - przyznał w niedawnym wywiadzie, że jego firma zamierza tworzyć więcej całkiem nowych licencji. Nie zrezygnuje jednocześnie z tych dobrze znanych, jak Mario i The Legend of Zelda.

Zapewniania padły w rozmowie z japońskim dziennikiem Nikkei. Jak przyznał menedżer, konkurencja na rynku gier wideo jest coraz większa, więc konieczne są ciągłe innowacje.

- Wraz z coraz dłuższym czasem spędzanym w domach, pojęcie rozrywki staje się coraz szersze. Gry nie są konieczne do życia. Muszą być interesujące, by konsumenci właśnie na nie przeznaczyli ograniczony czas wolny. Konkurencja jest mocna i nie jestem optymistą - przyznał.

1
Splatoon to jedna z niewielu nowości Nintendo w ostatnich latach

- Sam przyglądam się różnym formom rozrywki. W przyszłości skupimy się na całkiem nowych seriach, obok dobrze znanych hitów sprzedażowych, jak Mario i Zelda - dodał Furukawa.

Japońska korporacja w ostatnich latach stosunkowo rzadko inwestuje w nowości. W dłuższe serie przekształcono Splatoon (w 2015 roku), a wcześniej Wii Sports (2006) oraz Pikmin (2001).

Gdzie indziej w rozmowie z Nikkei szef Nintendo przyznał, że japońska korporacja zabezpieczyła części potrzebne do dalszej produkcji konsol Switch, choć braki w sklepach - jak było w ostatnich miesiącach - mogą się jeszcze powtórzyć.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami