Ekran tytułowy Mass Effect skrywa Sheparda i tor przeszkód

Niespodziewane znalezisko.

Slippy Slides - twórca na YouTube, który zajmuje się odblokowywaniem kamer w grze i szukaniem sekretów - przygotował zakulisowe spojrzenie na ekrany tytułowe kilku znanych produkcji. Najciekawszy przypadek to pojawiający się pod koniec Mass Effect.

Przemieszczając kamerę w górę i w prawo na ekranie startowym tytułu BioWare, autor dostrzegł unoszący się w przestrzeni kosmicznej obiekt. Po bliższej inspekcji okazało się, że to testowy obszar, przypominający tor przeszkód. Slippy podejrzewa, że twórcy weryfikowali tam sposób poruszania się i animacje bohaterów. W rogu pomieszczenia znajduje się męska wersja komandora Sheparda, a na dachu - kilku przedstawicieli obu płci głównej postaci.

mass_effect_ekran_startowy_1
Trudno uwierzyć, że na ekranie startowym znajduje się taki tor przeszkód. Źródło: Slippy Slides na YouTube
mass_effect_ekran_startowy_2
Widok z góry. Źródło: Slippy Slides na YouTube

Materiał oferuje też spojrzenie na ekran tytułowy z nietypowej perspektywy. Poniżej rozmiar księżyca porównany z Eden Prime - oba ciała niebieskie widzimy przed rozpoczęciem rozgrywki w Mass Effect.

mass_effect_ekran_startowy_3
Księżyc właściwie trudno dostrzec. Źródło: Slippy Slides na YouTube

Choć planeta wydaje się ogromna, to mamy tu do czynienia ze sprytną sztuczką deweloperów, bo w rzeczywistości oba obiekty są relatywnie małe. Poniżej porównanie rozmiaru z modelem głównego bohatera.

mass_effect_ekran_startowy_4
Eden Prime jednak nie takie duże. Źródło: Slippy Slides na YouTube

W filmie pojawiają się też ekrany tytułowe innych gier - dowiadujemy się przykładowo, że początkowy widok w The Last of Us składa się z kilku odpowiednio ustawionych warstw.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami