Activision walczy o nazwę Warzone

Pozew „zapobiegawczy”.

  • Właściciele Warzone.com grożą Activision sądem
  • Firma wystosowała więc własny pozew „zapobiegawczy”

Activision pozwało w Los Angeles firmę odpowiedzialną za przeglądarkową strategię Warzone. Korporacja prosi sąd o potwierdzenie, że twórcy tego trybu Call of Duty nie naruszają praw autorskich - informuje Reuters.

Konflikty tego typu zazwyczaj zaczynają się odwrotnie - z inicjatywy firm wydawniczych. W tym przypadku sytuacja jest inna, ponieważ Warzone.com ukazało się na rynku wcześniej niż darmowy tryb battle royale.

2
Prawie jak battle royale

Co więcej, twórcy odpowiedzialni za przeglądarkowy tytuł zagrozili podobno Activision własnym pozwem i wysokimi żądaniami pieniężnymi. Właśnie w związku z nazwą Warzone, która ma być zastrzeżona dla ich produktu, stanowiącego sieciową wariację popularnej gry planszowej Ryzyko.

Stąd właśnie „zapobiegawczy” pozew Activision, które prosi są o orzeczenie, że amerykańska korporacja ma rację w sporze i korzysta z nazwy Warzone w legalny sposób.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami