Resident Evil Village - ujawniono mapę wioski z gry

Możliwe spoilery.

  • Wioska z Resident Evil Village złoży się z czterech głównych lokacji i kilku mniejszych punktów
  • Twórcy zaprezentowali też wizerunek tajemniczej Matki Mirandy

Twórcy Resident Evil Village zaprezentowali mapę tytułowej wioski, w której osadzono akcję najnowszej odsłony serii horrorów.

Uwaga - możliwe spoilery z gry!

Ujawniona przez deweloperów na łamach serwisu IGN ilustracja nie przedstawia mapy w formie typowej dla gier, ale w postaci przedmiotu. To oznacza, że nie wszystkie elementy są dobrze widoczne oraz czytelne.

resident_evil_village_mapa
Mapa wioski z Resident Evil Village (źródło: IGN)

Z grafiki wynika, że wioskę podzielono na cztery główne obszary - zamek wysokiej wampirzycy, fabrykę Heisenberga, dom Beneviento i zbiornik Moreau. Do tego kilka mniejszych lokacji: wiatrak, śluza, wiszący most, młyn i twierdza.

- Wioska kojarzy się z osobliwymi domami postawionymi wzdłuż ulicy, ale to za mało na grę. Ważne jest ciągłe dostarczanie nowych atrakcji, zwłaszcza w horrorze. Istotne jest, by w wiosce bezustannie zaskakiwać graczy - mówi reżyser projektu, Morimasa Sato.

Twórcy zaprezentowali również tajemniczą Matkę Mirandę, o której wspomina Lady Dimitrescu w niedawnym gameplayu. Nie chcieli ujawnić zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że jest obiektem kultu mieszkańców wioski.

resident_evil_village_obraz
Obraz tajemniczej Matki Mirandy (źródło: IGN)

Antagonistkę ukazują dwie ilustracje. Pierwsza to malowidło z wizerunkiem kobiety, inspirowane religijnymi obrazami. Druga jest grafiką koncepcyjną, która przedstawia postać, ale z twarzą ukrytą za maską.

Na tej ostatniej widoczni są też Ethan, w którego wcielą się gracze, a także znany z wcześniejszych części Chris Redfield, trzymający na rękach Rosemary - córkę głównego bohatera. W toku przygody to właśnie dziecko trzeba będzie uratować.

resident_evil_village_grafika
Ethan musi uratować swoją córkę (źródło: IGN)

Resident Evil Village ukaże się 7 maja na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Wkrótce zaś najpewniej pojawi się drugie demo tytułu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami