Age of Empires 4 ukaże się jesienią. Jest kilka minut gameplayu

RTS w klasycznym stylu.

  • Age of Empires 4 trafi jesienią na PC
  • Gra zaoferuje cztery historyczne kampanie
  • W sumie w grze znajdzie się osiem różnorodnych frakcji

Przedstawiciele Xbox Game Studios oraz deweloperzy ze studia Relic Entertainment ujawnili, że strategia Age of Empires 4 ukaże się jesienią 2021 roku. Gra trafi na PC - będzie dostępna w Game Passie, a także na Steamie.

Twórcy poinformowali, że gra zaoferuje cztery kampanie fabularne. Pierwszą ujawnioną jest wątek Normanów - począwszy od dowództwa Williama I, aż po Henryka I. W trybach potyczek wybierzemy w sumie z ośmiu cywilizacji. Do tej pory ujawniono Anglików, Chiny, Mongołów oraz Sułtanat Delhijski.

Różnice między frakcjami są większe niż kiedykolwiek w historii serii. Budynki i jednostki będą z czasem ewoluować na przestrzeni czterech er. Nawet język żołnierzy będzie się zmieniał.

Zaprezentowany materiał z rozgrywką pozwala przyjrzeć się w akcji różnym frakcjom. Widać także, że deweloperzy stawiają raczej na klasyczne podejście do formuły strategii czasu rzeczywistego - z budowaniem bazy, ekspansją i prostymi pod względem założeń potyczkami.

Jedną z nowości jest możliwość ukrycia niektórych jednostek w lasach. Duże znaczenie ma ukształtowanie terenu. Przykładowo, łucznicy ostrzeliwujący wrogów ze wzgórza będą mieć oczywistą przewagę.

Studio Relic to zespół, który w przeszłości stworzył między innymi cykl Warhammer 40K: Dawn of War oraz drugowojenną serię Company of Heroes.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami