Sony szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass - twierdzi twórca serii God of War

Choć nie wie w jakiej formie.

David Jaffe, który odpowiada za powstanie serii God of War i Twisted Metal, przekonuje, że Sony przygotowuje odpowiedź na abonament Xbox Game Pass.

Deweloper nie ukrywa, że jest wielkim miłośnikiem subskrypcji Microsoftu, o czym wielokrotnie wspominał w mediach społecznościowych. We wczorajszej transmisji internetowej stwierdził, że producent PlayStation pracuje nad alternatywą dla usługi. Powołuje się na kontakty w firmie.

- Mogę wam powiedzieć, że wiem, że coś planują, ponieważ znam ludzi z Sony, którzy powiedzieli mi, że szykują coś, co będzie odpowiedzią na Game Passa - mówi projektant w około 1:06:00 nagrania. Podkreśla jednocześnie, że nie wie, jaką dokładnie formę przyjmie pomysł firmy.

Zdaniem Jaffe'a, nie wystarczy udostępnić gier z PS1, PS2 i PS3, uzupełnić je o trofea (na co wskazywał niedawny patent) oraz zaoferować tytuły poprzez „chmurę” w ramach PS Now. Deweloper zaznacza, że byłaby to błędna decyzja szefostwa japońskiego koncernu - podobna inicjatywa nie mogłaby rywalizować z abonamentem Microsoftu.

Oczywiście nie jest jasne, na ile informacje pozyskane przez twórcę God of War są wiarygodne. Projektant był jednak przez wiele lat związany z producentem PlayStation, więc najprawdopodobniej faktycznie ma dostęp do źródeł, przekazujących zakulisowe wieści.

Co ciekawe, słowa Jaffe'a pokrywają się z wypowiedzią szefa Sony Interactive Entertainment - Jima Ryana - który w listopadzie ubiegłego roku zasugerował, że koncern pracuje nad odpowiednikiem Game Passa. Wcześniej jednak menedżer przekonywał, że abonamenty z premierowymi grami są dla firmy nieopłacalne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami