Powstaje remake The Last of Us na PS5 - informuje Bloomberg

Projekt nadzorowany przez Naughty Dog.

  • Według Jasona Schreiera, trwają prace nad remakiem The Last of Us
  • Gra tworzona jest na zupełnie nowym silniku graficznym

Sony pracuje nad remakiem pierwszej części The Last of Us - informuje Jason Schreier z Bloomberga, jeden z najbardziej uznanych dziennikarzy w branży. Tytuł zmierza podobno na PlayStation 5.

Pomysłodawcą projektu jest Visual Arts Service Group z San Diego - zespół, który dotychczas koncentrował się jedynie na pomocy większym studiom. Deweloperzy chcieli stworzyć własną grę i postanowili przygotować odświeżoną wersję przygód Joela i Ellie.

Według Schreiera, Sony wyraziło zgodę na powstanie remake'u, ale grę trzymano w tajemnicy. Nad produkcją pracowało początkowo 30 deweloperów, a tytuł rozwijany jest na nowym silniku graficznym. Nie zabraknie odnowionych mechanizmów rozgrywki.

tlou_remake_2
Mamy już remaster, czas na remake

Po wydaniu The Last of Us 2, do zespołu odświeżającego pierwszą część cyklu oddelegowano część członków Naughty Dog, w tym twórców pierwowzoru z 2013 roku. Informatorzy Bloomberga przekonują, że obecnie to właśnie studio odpowiedzialne za oryginał kieruje projektem.

Źródła dziennikarza twierdzą, że Visual Arts Service Group najpierw chciało odnowić pierwsze Uncharted, ale z koncepcji zrezygnowano. Uznano, że taka gra byłaby droższa i trudniejsza w realizacji - wymagałaby bowiem wprowadzenia dużo większych zmian.

Produkcji, o której pisze Bloomberg, nie należy mylić z remasterem z The Last of Us. Remake oznacza, że tytuł byłby zupełnie inną pozycją, bazującą na pierwowzorze. Doniesień na razie nie skomentowało Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami