Monster Hunter Rise - potwór: Diablos

Tyran pustyni.

Diablos, czyli potwór nie do powstrzymania, powraca w najnowszej odsłonie Monster Hunter, by po raz kolejny zdeptać łowców swoimi potężnymi nogami. Pilnuje zaciekle swojego terytorium i wykazuje się nadmierną agresję wobec intruzów. Używa swoich masywnych rogów do szarży, więc zaleca się szczególną ostrożność, gdy znajdziesz się w pobliżu tego stwora.

 • Występowanie: Równiny Piasku
 • Poziom trudności: 7/10
 • Najbardziej podatna na obrażenia część ciała potwora: podbrzusze
 • Podatność potwora na żywioły i efekty: lód (główna); woda, smok (w mniejszym stopniu)
P29

Jak walczyć z Diablos

 • Popisowym atakiem Diablosa jest szarża. Potwór obniży łeb, namierzy cel i pobiegnie z dużą prędkością, zadając ogromne obrażenia łowcy, jeśli ten w porę nie zareaguje, a na domiar złego - zostanie znokautowany. Musisz koniecznie w odpowiednim momencie wykonać unik.
 • Diablos często wymachuje swoją głową, by zranić rogami łowcę. Uważaj, gdy stoisz blisko niego. Zwróć uwagę, że ten atak ma duży zakres.
 • Diablos zakopuje się pod ziemią, by - pod powierzchnią - odnaleźć swój cel. Kiedy odnajdzie łowcę, wyskoczy wtedy z ziemi i zada mu obrażenia. Zwróć uwagę, że - gdy bestia jest rozwścieczona - jest bardziej nieprzewidywalna i w krótkich odstępach czasu może wielokrotnie zaatakować spod ziemi.
 • Diablos taranuje wszystko, co stoi przed nim, za pomocą swoich bioder, podobnie jak Barioth, zadając ogromne obrażenia i przewracając każdego, kto stanie mu na drodze. Najlepiej wykonać uniki w stronę ogona potwora, gdy rozpoczyna swój atak.
 • Używaj pułapek środowiskowych podczas tej walki. Sprytny łowca powinien ustawić się między szarżującym Diablosem a ścianą lub filarem, aby jego rogi utknęły w przeszkodzie. Dzięki temu stworzysz sobie idealną sytuację, by zadać ogromne obrażenia stworowi, gdy ten przez chwilę będzie unieruchomiony.
 • Użyj bomb akustycznych, kiedy Diablos będzie przebywał pod ziemią. Wówczas zmusisz go wynurzenia, a ziemia będzie zachowywać się podobnie jak pułapka (połowa ciała potwora zostanie odsłonięta) - to doskonała okazja do zadania mu dużych obrażeń. Co więcej, w tej sytuacji możesz skupić się na jego rogach, aby je uszkodzić, co z kolei spowoduje, że jego ataki osłabną.
 • W przypadku walki w zwarciu, atakowanie głowy Diablosa jest nie tylko niebezpieczne, ale też problematyczne, gdyż trudno trafić w łeb potwora - ze względu na wysokość bestii. Trzymaj się więc boków przeciwnika i atakuj jego nogi oraz brzuch - to bezpieczniejsza strategia, a co istotniejsze - podbrzusze jest najbardziej podatną na obrażenia częścią ciała stwora.

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - potwór: Tigrex

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami