Zelda: Breath of the Wild - koń i stajnia: jak znaleźć i oswoić konia

Własny rumak.

Większość przygody w The Legend of Zelda: Breath of the Wild spędzisz zapewne pieszo, ale koń zdecydowanie przyda się do pokonywania większych odległości. Link może oswoić dzikiego konia i sprawić, że będzie jego wiernym rumakiem.

Na tej stronie dowiesz się, jak znaleźć konia i go oswoić. Poznasz też zasadę działania stajni oraz mechanikę rejestracji konia.

Na tej stronie:

Jak zdobyć konia w Breath of the Wild

Aby przywłaszczyć sobie konia, musisz znaleźć dzikiego rumaka. Konie poruszają się w niewielkich stadach na polach. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać konia, to polecamy pola okalające Dueling Peaks Stable (1):

zelda_konie_1

Zanim poszukasz dla siebie konia, ważna informacja:

  • konie w kropki są łagodniejsze i łatwiej je oswoić
  • jednolite konie mają trudniejszy temperament, ale równocześnie większą wytrzymałość i szybkość

Z tą wiedzą możesz już ruszać na łowy. Zbliż się do konia i kucnij, zanim cię zauważy. Skradaj się teraz w jego stronę od tyłu, aż zobaczysz na ekranie przycisk A (2). Naciśnij go.

zelda_konie_2

Link wskoczy na konia. Jeżeli koń ma trudny temperament, będziesz go musiał uspokoić - rumak będzie wtedy próbował zrzucić linka, a na ekranie zobaczysz komendę „Soothe” (3), czyli „uspokój”. Szybko naciskaj L, aby to zrobić - ta czynność zużywa staminę bohatera.

zelda_konie_3

Kiedy koń się uspokoi, możesz już nim jeździć.

Jazda koniem i oswajanie

Koniem steruje się inaczej niż Linkiem. Aby ruszyć, musisz nacisnąć A. Im więcej naciśnięć A, tym większe tempo.

  • gdy koń osiągnie maksymalną szybkość, na ekranie pokażą się ikony ostróg (4). Im więcej takich ikon, tym więcej przyspieszeń możesz wykonać
zelda_konie_4
  • aby zahamować, wychyl lewy drążek w dół
  • skręt w lewo to wychylenie drążka w lewo - i analogicznie. Nawet jeśli kamera ustawiona jest tak, że widzisz przód konia, wychylenie drążka w lewo sprawi, że koń skręci w swoje lewo
  • aby zawołać konia, naciśnij strzałkę w dół

Początkowo koń nie będzie się ciebie słuchał, dlatego skręcanie będzie utrudnione. Aby to poprawić, musisz zwiększyć więź z koniem.

W tym celu co pewien czas głaskaj go za pomocą przycisku L. Jeżeli zobaczysz przy głowie konia różową mgiełkę (5), oznacza to, że więź powoli się zwiększa.

zelda_konie_5

Konkretną statystykę odnośnie więzi z koniem można zobaczyć w stajni.

Stajnia - rejestracja, wprowadzanie i wyprowadzanie koni

Kiedy już zdobędziesz konia, musisz go „zapisać”. Udaj się dowolnej stajni na mapie, oznaczonej poniższą ikoną (6). Stajnie podpisane są jako „Stable”.

zelda_konie_6

Podjedź do okienka na koniu i przytrzymaj ZL, a następnie naciśnij A, żeby porozmawiać z właścicielem (jeżeli strzałka wskazuje złą osobę, puść i znowu przytrzymaj ZL).

zelda_konie_7

Właściciel zapyta cię, czy chcesz zarejestrować konia. Wybierz Yes, please. Po uiszczeniu opłaty wynoszącej 20 Rupees koń zostanie zarejestrowany, a ty będziesz mógł nadać mu imię.

Możesz teraz swobodnie wprowadzać i wprowadzać swojego konia - lub konie - do i z dowolnej stajni:

  • porozmawiaj z właścicielem i wybierz Board Horse, żeby wprowadzić konia do stajni
  • porozmawiaj z właścicielem i wybierz Take Horse, żeby wyprowadzić konia ze stajni
zelda_konie_8

Swoje konie możesz wyprowadzić z dowolnej stajni w świecie gry - na życzenie. To samo tyczy się oczywiście wprowadzania.

Przeglądając listę koni w stajni zobaczysz też wskaźnik więzi (7) z danym rumakiem.

zelda_konie_9

Są tu też statystyki (8) odnośnie siły, szybkości, wytrzymałości oraz temperamentu. Ten ostatni może być łagodny (Gentle) albo dziki (Wild).

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami