Zelda: Breath of the Wild - jak zdobyć Hylian Shield: najlepsza tarcza

Jak pokonać Stalioxa.

Hylian Shield jest najlepszą tarczą w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Może się pochwalić dużą wytrzymałością oraz wartością obrony wynoszącą aż 90 punktów.

Tarcza powraca do serii u boku miecza Master Sword, tworząc kultowy duet, dobrze znany fanom serii. Na tej stronie dowiesz się, jak zdobyć ten ikoniczny przedmiot.

Na samym początku zaznaczmy, że Hylian Shield możesz zdobyć na dwa sposoby: albo z figurki amiibo „Princess Zelda”, albo udając się do jednej z najniebezpieczniejszych lokacji w grze. Poniżej opisujemy oczywiście ten drugi sposób, który brzmi nieco groźnie, ale jest dostępny właściwie od początku gry.

Na tej stronie:

Gdzie jest Hylian Shield w Breath of the Wild

Hylian Shield znajduje się w skrzyni w Lockup, czyli lokacji znajdującej się pod zamkiem w centrum mapy. Na szczęście dotarcie tam nie powinno zająć ci więcej niż 10 minut, wliczając w to walkę z minibossem.

Podróż zaczynamy od północno-zachodniej części lokacji, w okolicach fosy (1):

zelda_hylian_shield_1

W okolicy są Guardiany, więc najprawdopodobniej będziesz musiał je pokonać - chyba że uda ci się przekraść obok tych przeciwników.

Jeśli stojąc przy fosie spojrzysz na północ, zobaczysz tory (2) dla wagoników górniczych. Dostań się tam.

zelda_hylian_shield_2
zelda_hylian_shield_3

Idź teraz po torach do samego końca. Po drodze spotkasz kilku niegroźnych przeciwników. Na końcu znajdziesz wagonik - wsiądź do niego. Rzuć za wagon bombę runiczną i zdetonuj ją, by siła wybuchu popchnęła wagon do przodu.

zelda_hylian_shield_4

Dostaniesz się do kolejnej jaskini. Udaj się teraz drogą w górę, podążając za ustawionymi przy ścianie pochodniami.

zelda_hylian_shield_5

Zejdź korytarzem w dół, a zobaczysz pękniętą ścianę (3). Wysadź ją bombą.

zelda_hylian_shield_6

Jeśli spojrzysz na mapę, zobaczysz, że jesteś w rogu podziemnego kompleksu. Musisz dostać się do okrągłego pomieszczenia znajdującego się nieopodal.

zelda_hylian_shield_7

Aby się tam znaleźć, skręć dwa razy w lewo. Znajdziesz się w korytarzu z celami więziennymi po lewej stronie. Na ekranie powinna wyświetlić się nazwa lokacji - Lockup.

zelda_hylian_shield_8

Na końcu tego korytarza, po lewej, jest pęknięta ściana (4). Wysadź ją bombą, by wejść do celi.

zelda_hylian_shield_9

Wejdź do celi i wykorzystaj wygięte pręty (5), by strzelić w oko, co odblokuje drzwi.

zelda_hylian_shield_10

Następny obszar jest wypełniony przeciwnikami, ale możesz ich całkowicie zignorować, przebiegając obok. Po wyjściu z celi skręć w lewo i biegnij do przodu, do okrągłego pomieszczenia.

zelda_hylian_shield_11
zelda_hylian_shield_12

Teraz czeka nas walka z minibossem.

Walka ze Stalioxem

Gdy wejdziesz do środka, stoczysz bój ze Stalioxem, który nie jest jednak tak groźny, na jakiego wygląda. Po prostu strzel mu w oko, by go ogłuszyć, a następnie podbiegnij i atakuj bronią białą.

Powtarzaj proces za każdym razem, gdy wstanie, a nie będzie miał szansy cię zaatakować.

zelda_hylian_shield_13

Jeżeli masz kłopoty, to pamiętaj, że Master Sword osiągnie w tym obszarze wartość ataku równą 60, a jeśli masz ulepszoną runę Stasis, będziesz mógł na chwilę unieruchomić przeciwnika.

Kiedy bestia padnie, pojawi się przed tobą skrzynia z Hylian Shield. Wróg upuści też inne mocne bronie - Royal Halberd, Great Thunderblade i Royal Broadsword.

zelda_hylian_shield_14

Możesz dalej eksplorować zamek lub zabrać tarczę i uciec.

Jak ponownie zdobyć Hylian Shield

O ile Hylian Shield jest bardzo wytrzymała, to w przeciwieństwie do Master Sword w końcu się zniszczy. Nie będzie już przy tym dostępna w zamku, ale możesz ją odzyskać - a właściwie odkupić.

Ukończ zadanie From the Ground Up, które jest powiązane kupnem domu, a na dachu jednego z budynków w mieście pojawi się sprzedawca o imieniu Granté.

Wśród licznych cennych przedmiotów, które zaoferuje, pojawi się też Hylian Shield, ale tylko wtedy, kiedy nie masz jej aktualnie w ekwipunku. Jednym słowem, nie możesz mieć więc dwóch tarcz Hylian.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami