Zelda: Breath of the Wild - gdzie kupić Ancient Armor: najlepsza zbroja

Pancerz przeciw Guardianom.

W kwestii redukcji obrażeń, najlepszą zbroją w The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest Ancient Armor, czyli zestaw antyczny. Składa się on z trzech części, które należy kupić. Na tej stronie dowiesz się, jak to zrobić.

Zestaw Ancient nie jest dostępny od początku gry, a do tego wymaga dość trudnych do zdobycia materiałów, ale zdecydowanie warto się nim zainteresować.

Na tej stronie:

Odblokowanie zbroi Ancient

Aby w ogóle mieć możliwość kupna trzyczęściowej zbroi Ancient, musisz zakończyć zadanie poboczne związane z Akkala Ancient Tech Lab, czyli laboratorium w rejonie Akkala.

Zanim jednak udasz się do Akkali, musisz porozmawiać z Purah w Hateno Ancient Tech Lab (1) i dotrzeć do punktu, w którym pokazujesz jej swoje zdjęcie.

zelda_ancient_armor_1

Kiedy to zrobisz, odblokuje się zadanie Robbie's Research, które wykonasz właśnie w Akkala Ancient Tech Lab (2).

zelda_ancient_armor_2

Porozmawiaj z naukowcem w Akkala Ancient Tech Lab i zrób to, o co cię poprosi. Realizacja zadania nie wymaga pieniędzy ani żadnych materiałów.

zelda_ancient_armor_3

Kupno Ancient Armor

Kiedy ukończysz zadanie Robbie's Research, będziesz już mógł kupić trzyczęściową zbroję. W tym celu porozmawiaj z robotem (3) znajdującym się w Akkala Ancient Tech Lab.

zelda_ancient_armor_4

Otworzy się menu sklepu, w którym znajdziesz między innymi Ancient Helm (antyczny hełm), Ancient Cuirass (antyczny pancerz) i Ancient Greaves (antyczne nagolenniki). Niestety, do ich kupna potrzebujesz nie tylko Rupees, ale też antycznych części, które pozyskujesz z pokonywania Guardianów.

zelda_ancient_armor_5

Poniżej cena i materiały wymagane do kupna poszczególnych części:

  • Ancient Helm - Ancient Gear x20, Ancient Shaft x5, Ancient Core x3, 2000 Rupees
  • Ancient Cuirass - Ancient Gear x20, Ancient Screw x5, Ancient Core x3, 1000 Rupees
  • Ancient Greaves - Ancient Gear x20, Ancient Spring x5, Ancient Core x3, 1000 Rupees

Jeśli masz dodatkowe pieniądze i materiały, warto się też zainteresować pozostałymi przedmiotami w sklepie. Wszystkie bronie typu Ancient zadają ogromne obrażenia Guardianom, więc są nieocenioną pomocą.

Każdy element zbroi typu Ancient ma 4 punkty odporności, więc ma podobną wytrzymałość jak zestaw Soldier's Armor, ale bonusowe efekty sprawiają, że jest wyjątkową zbroją.

Otrzymujesz bowiem zwiększoną wytrzymałość na ataki Guardianów, a do tego przy pełnym zestawie wszystkie twoje bronie typu Ancient lub Guardian zadają zwiększone obrażenia.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami