Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pościg łodzią i wartościowe łupy. Udaremniono przemyt kart graficznych

300 urządzeń Nvidii w rękach celników.

  • Celnicy z Hongkongu udaremnili przemyt trzystu kart graficznych
  • Urządzenia znaleziono w łodzi, nieopodal lotniska
  • Część podejrzanych zdołała uciec motorówką

Celnicy z Hongkongu udaremnili przemyt trzystu kart graficznych CMP 30HX od Nvidii, przeznaczonych do „kopania” kryptowaluty Ethereum. Łączna wartość urządzeń wynosi niemal 1 milion złotych.

O zdarzeniu poinformowała telewizja TVB News. Funkcjonariusze o godzinie 2 nad ranem spostrzegli podobno podejrzaną łódź zakotwiczoną nieopodal portu lotniczego, który zbudowano na sztucznej wyspie. Nieznani mężczyźni przeładowywali pakunki, lecz po zauważeniu policji zaczęli uciekać motorówką.

Celnicy ruszyli w pościg, lecz podejrzani zdołali uciec. Zatrzymano za to właściciela łodzi, z której przeładowywano towar. Na pokładzie znaleziono egzotyczne jedzenie, płetwy rekinów, smartfony i inne gadżety elektroniczne, a do tego właśnie trzysta kart graficznych.

Urządzenia CMP 30HX przeznaczone są wyłącznie do „wydobywania” kryptowalut, więc nie przydadzą się w domowych komputerach (brakuje w nich nawet odpowiednich złączy).

Co więcej, model ten jest najsłabszym ze specjalnej linii Nvidii przygotowanej z myślą o kryptowalutach, rozwiązując 26 megahaszy na sekundę (MHs to jednostka wydajności takich dedykowanych urządzeń obliczeniowych).

Ethereum jest jednak najdroższe w historii, osiągając ceny powyżej 7500 złotych za sztukę. To sprawia, że rośnie popyt nie tylko na sprzęt klasy CMP 30HX, ale także na karty graficzne przeznaczone już właśnie do grania, jak serii 3000 od Nvidii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze