Leśny survival horror tylko na PS5 - zapowiedziano Abandoned

Premiera jeszcze w tym roku.

  • Abandoned to stawiający na realizm survival horror
  • Gracze wcielą się w mężczyznę uwięzionego w tajemniczym lesie
  • Tytuł ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku na PS5

Holenderskie studio Blue Box Game zapowiedziało Abandoned - nastawiony na realizm survival horror, który ukaże się tylko na PS5. Gra zadebiutuje w czwartym kwartale 2021 roku.

Głównym bohaterem produkcji jest Jason Longfield, który pewnego dnia budzi się w tajemniczym lesie. Mężczyzna nie pamięta, jak się w nim znalazł, ale odkrywa, że został porwany i sprowadzony w „mrocznych celach”. Teraz musi walczyć o przetrwanie.

Projekt postawi na realizm, przekładający się na rozgrywkę. Przykładowo po dłuższym biegu, postać się zmęczy i będzie miała problem ze złapaniem oddechu, co z kolei negatywnie wpłynie na celność. Twórcy obiecują też, że strzelanie ma być wolniejsze niż w innych tego typu tytułach.

abandoned_horror_ps5_screen
Gra postawi na realizm w rozgrywce i grafice

Deweloperzy wykorzystają funkcje pada DualSense: użytkownik poczuje trafienie kulą i zauważy różnicę w pociąganiu za spust naładowanego i pustego pistoletu. Do tego dźwięk 3D, pozwalający lepiej zorientować się w aktualnej sytuacji.

Gra przedstawi wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy zamierzają zaoferować „kinowe doznania” z koniecznością ukrywania się i planowania każdego strzału. Chcą, by w każdym pojedynku gracz czuł się nerwowo.

Realizm przejawi się nie tylko w rozgrywce, ale także w oprawie wizualnej, co widoczne jest w opublikowanym zwiastunie. Tytuł zadziała w 4K i 60 klatkach na sekundę, ograniczając czasy ładowania do minimum.

Blue Box Game podkreśla jednak, że prace nad Abandoned są jeszcze we wczesnej fazie, ale studio zapewnia, że wkrótce zaprezentuje dłuższy materiał z gameplayem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami