Hideo Kojima współpracuje teraz z Microsoftem?

Firma chce wydać nową grę producenta.

Microsoft może wydać kolejną grę autorstwa Hideo Kojimy. Tak twierdzi amerykański dziennikarz Jeff Grubb. W przeszłości ujawnił on między innymi trylogię remasterów Mass Effect.

„Kojima rozmawia z Microsoftem o wydaniu nowego projektu, jak twierdzi źródło związane z tymi sprawami” - napisał Grubb w swoim artykule na Venture Beat.

„Nie mogę potwierdzić, czy Microsoft już sfinalizował negocjacje, aczkolwiek jak rozumiem, Kojima jest dla firmy ważną częścią planu pozyskania talentu z Japonii”.

Phil Spencer - szef Xbox Studios - zaznaczał już w przeszłości niejednokrotnie, że firmie zależy na większej współpracy z japońskimi deweloperami.

Grubb zdementował też pogłoski, jakoby zapowiedziany wczoraj survivalowy Abandoned był grą Hideo Kojimy. Niektórzy gracze zaczęli spekulacje na ten temat z uwagi na fakt, że studio odpowiedzialne za grę jest praktycznie nieznane - uznano, że to fałszywa gra, mająca być tylko teaserem prawdziwego projektu twórcy Metal Gear Solid.

Hideo Kojima był w przeszłości związany z Sony i marką PlayStation. Death Stranding, czyli pierwszy projekt Kojima Productions, był przez niemal rok dostępny tylko na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami