To nie Sony podjęło decyzję o dodaniu MLB The Show 21 do Xbox Game Pass

Współpracy z Microsoftem chcieli właściciele marki.

Niedawno poinformowano, że MLB The Show 21 trafi do Xbox Game Pass, co niektórych zaskoczyło ze względu na fakt, że za grę odpowiada Sony. Teraz koncern wyjaśnia, że nie miał wpływu na decyzję o współpracy z Microsoftem.

W rozmowie z serwisem Inverse przedstawiciel producenta konsol PlayStation wyjaśnił, że dodania baseballowej produkcji do usługi abonamentowej chciał właściciel licencji, na której bazuje tytuł.

- W ramach realizacji celów związanych z tegoroczną odsłoną, MLB postanowiło przedstawić serię jeszcze większej liczbie fanów. Decyzja umożliwia umocnienie pozycji MLB The Show jako najważniejszej marki baseballowych gier na rynku - wytłumaczono.

To właśnie właściciel licencji wymógł na Sony wydanie najnowszej części na konkurencyjnych konsolach Xbox. Dotychczasowe były tytułami na wyłącznosć platform PlayStation, a za rozwój cyklu odpowiada należące do japońskiej firmy studio San Diego.

Kilka miesięcy temu szef Sony - Jim Ryan - stwierdził, że abonamenty pokroju Game Passa, w których nowe gry pojawiają się w dniu premiery są dla firmy „nieopłacalne”. Podkreślił wówczas, że tego typu subskrypcje uniemożliwiają zwrot pieniędzy zainwestowanych w projekty.

MLB The Show 21 ukaże się 20 kwietnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami