Pac-Man powraca w battle royale na Nintendo Switch

Premiera już jutro.

  • Nintendo zapowiedziało Pac-Man 99
  • Gra zadebiutuje już 8 kwietnia na Switchu
  • Darmowy tytuł dla abonentów usługi Online

Przedstawiciele Nintendo ujawnili dziś grę Pac-Man 99. To produkcja inspirowana gatunkiem battle royale i przywodząca na myśl zasady znane z Super Mario Bros. 35. czy Tetris 99.

W rozgrywce bierze udział - jak wskazuje tytuł - prawie setka graczy. Wszyscy grają jednocześnie, choć każdy na własnej planszy. Wygrywa uczestnik, który pozostanie w zabawie jako jedyny.

Gracze mogą wzajemnie wpływać na swoją rozgrywkę. Przykładowo - pokonane duchy z naszej planszy sprawiają, że na mapie innego uczestnika pojawią się Jammer Pac-Many, które spowolnią ruch tego, kto ich dotknie.

Kluczem do sukcesu jest „zjedzenie” szeregu małych duszków, a następnie zebranie ulepszenia pozwalającego atakować większe duchy. Umożliwia to pochłonięcie dużej liczby duchów naraz, a więc też zasypanie oponentów na ich planszach utrudnieniami.

Podstawa rozgrywki opiera się na klasycznych zasadach z Pac-Mana. Poruszamy się po małym labiryncie, unikając przeciwników i zjadając drobne kuleczki. Zabawę urozmaicają różne bonusy - na przykład możliwość zwiększenia prędkości naszego stworka czy namierzania konkretnych oponentów.

Pac-Man 99 to gra dostępna dla subskrybentów Nintendo Switch Online (roczny koszt to około 80 zł). Tytuł będzie dostępny od jutra - konkretnie od godziny 3:00.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami