Kajko i Kokosz wracają do świata gier - zapowiedziano nowy projekt

Na urządzenia mobilne.

  • Powstaje darmowa strategia z Kajkiem i Kokoszem
  • Gra ukaże się na telefonach i tabletach z iOS i Androidem

Ditix Games poinformowało, że stworzy grę na podstawie serii komiksów „Kajko i Kokosz" o przygodach tytułowych bohaterów. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Szczegóły na temat projektu nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że przygotowywana pozycja jest strategia, oparta na modelu Free to Play, co oznacza, że rozgrywka będzie darmowa, ale zapewne pojawią się opcjonalne mikropłatności.

kajko_i_kokosz_1994
Kajko i Kokosz z 1994 roku

Robocza nazwa gry to Gród Kajko i Kokosza. Data premiery nie jest znana, ale umowa podpisana pomiędzy Ditix Games a Fundacją „Kreska" im. Janusza Christy - właściciela praw do słynnej serii komiksów - zakłada, że deweloperzy mogą korzystać z licencji przez pięć lat.

Co ciekawe, studio odpowiedzialne za projekt jest spółką zależną od firmy, która zajmuje się windykacją. Zespół ma jednak w dorobku kilka produkcji mobilnych - między innymi Bacteria Smasher o walce z bakteriami.

W przeszłości powstało już kilka gier o przygodach Kajka i Kokosza. Wśród najbardziej znanych jest wydana w latach 90. ubiegłego wieku przygodówka od studia Seven Stars, dostępna również na PC.

Nadmienić należy, że kilka tygodni temu na platformie Netflix ukazała się pierwsza część serialu animowanego o wojownikach z Mirmiłowa, a w planach jest także pełnometrażowy film.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami