Chińskie Mount & Blade - wrażenia z Conqueror's Blade

To nie kolejne klasyczne MMO.

Conqueror's Blade zadebiutowało już dwa lata temu, jednak teraz gra doczekała się polskiej wersji językowej, a także nowego europejskiego serwera. To dobra okazja, by przybliżyć ten tytuł.

Produkcja chińskiego studia Booming Tech jest często określana mianem MMO, lecz z pewnością nie jest to klasyczny reprezentant gatunku. To bowiem gra, w której widać mocne inspiracje cyklem Mount & Blade. W naszym materiale prezentujemy rozgrywkę i tłumaczymy, na czym polegają założenia gameplayu.

Bierzemy udział w bitwach, w których dowodzimy wybranym oddziałem wojowników, a jednocześnie sterujemy też naszym bohaterem. Możemy dzierżyć miecz, łuk, muszkiet lub włócznię - a z bronią wiąże się konkretny zestaw umiejęności.

Pojedynki przypominają nieco For Honor skrzyżowane z MMO akcji typu TERA - a także ze wspomnianym już Mount & Blade. Z tą serią większe skojarzenia budzi jednak eksploracja świata.

Conqueror's Blade jest dostępne za darmo na Steamie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami