E3 2021 wyłącznie w formie cyfrowej. Sony ponownie nieobecne

Udział wezmą Microsoft, Ubisoft, Take-Two i inni.

  • E3 2021 odbędzie się w terminie 12-15 czerwca
  • Wydarzenie przyjmie formę cyfrową
  • Na targach nie pojawi się Sony, ale wezmą udział między innymi Microsoft i Ubisoft

E3 2021 odbędzie się w dniach 12-15 czerwca jako wyłącznie cyfrowe wydarzenie - potwierdzili organizatorzy targów ze stowarzyszenia ESA.

Udział w imprezie potwierdziły już takie firmy, jak Microsoft, Nintendo, Ubisoft, Take-Two, Capcom, Konami, Warner Bros. oraz Koch Media. Własne gry zaprezentują jeszcze inni wydawcy i twórcy, ale więcej szczegółów zostanie ujawnionych w późniejszym okresie.

Uwagę jednak zwraca nieobecność Sony. Producent konsol PlayStation najprawdopodobniej po raz kolejny postanowił ominąć E3 - niewykluczone, że w zamian zorganizuje własny pokaz.

Najnowsza edycja targów jest „przeobrażonym i w pełni cyfrowym" wydarzeniem. ESA podkreśla, że współpracuje z mediami, by prezentacje były dostępne za darmo dla każdego zainteresowanego w formie internetowych transmisji. Dokładny harmonogram nie jest znany.

- Zmieniamy tegoroczne E3 w skierowany do szerszego grona odbiorców event, ale nadal zamierzamy ekscytować fanów dużymi zapowiedziami i zakulisowymi informacjami, dzięki którym jest niezastąpionym centrum branży gier wideo - mówi Stanley Pierre-Louis, prezes stowarzyszenia.

Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa, w ubiegłym roku targi się nie odbyły - po raz pierwszy w historii imprezy. Obostrzenia są także przyczyną, dla których najnowsza edycja zostanie zorganizowana w formie cyfrowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami