Sprzedano najdroższą grę w historii. To zafoliowany egzemplarz Super Mario Bros.

Za 660 tysięcy dolarów na aukcji internetowej.

  • Zafoliowaną kopię Super Mario Bros. sprzedano za 660 tysięcy dolarów
  • Osiągnięta cena jest rekordową w historii branży gier

Na aukcji internetowej za 660 tysięcy dolarów sprzedano rzadki egzemplarz Super Mario Bros. To najwyższa cena, jaką kiedykolwiek osiągnięto za produkt związany z branżą wirtualnej rozrywki.

Poprzedni rekord należał do prototypu urządzenia Nintendo PlayStation, za który zapłacono 360 tysięcy dolarów, a więc niemal dwukrotnie mniej. Wcześniej najlepszy wynik w przypadku gry wynosił 156 tysięcy dolarów - za taką sumę nabyto kopię Super Mario Bros. 3.

super_mario_bros_zafoliowany_egzemplarz
Biały kruk dla kolekcjonerów (źródło: Heritage Auctions)

Wspomniane Super Mario Bros. osiągnęło najwyższą cenę z kilku powodów. Przede wszystkim jest to najstarszy zafoliowany egzemplarz tytułu. Poza tym pochodzi z bardzo limitowanego wydania - na pudełku zabrakło oznaczenia, które Nintendo zaczęło dodawać na początku 1987 roku, a więc kilka miesięcy po premierze konsoli NES w USA, co oznacza, że tytuł był na rynku przez krótki czas.

Jak pisze portal Polygon, gra otrzymała ponadto certyfikat Wata - renomowanej firmy, która ocenia wartość kolekcjonerską przedmiotów związanych z branżą wirtualnej rozrywki. Eksperci przyznali kopii notę 9,6, jest więc w niemal idealnym stanie.

Sprzedażą zafoliowanego egzemplarza Super Mario Bros. zajął się serwis Heritage Auctions - główna aukcja już się zakończyła, ale do 4 kwietnia można składać prywatne kontroferty. Co ciekawe, w lipcu 2020 roku kupiono inną sztukę słynnej platformówki, ale za 114 tysięcy dolarów.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami