Remastery Ninja Gaiden na PC bez obsługi myszy i klawiatury

Oraz zaawansowanych opcji graficznych.

  • Gry z serii Ninja Gaiden zmierzają na PC, na którym jednak nie zaoferują istotnych funkcji
  • Produkcje umożliwią tylko zabawę za pomocą pada
  • Twórcy nie planują też zaawansowanych ustawień graficznych

Ninja Gaiden: Master Collection to powstający zestaw odświeżonych wersji trzech części serii wymagających gier akcji. Wraz z pakietem tytuły po raz pierwszy pojawią na PC, gdzie zabraknie jednak kilku funkcji.

Producent kolekcji - Fumihiko Yasuda - w rozmowie z serwisem PC Gamer oznajmił, że edycja komputerowa nie obsłuży klawiatury i myszy. To oznacza, że gracze do zabawy będą mogli użyć jedynie pada.

Nie przewidziano także zaawansowanych ustawień graficznych, znanych z innych gier na PC. Tak jak na konsolach, produkcje z pakietu zadziałają więc maksymalnie w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę i zabraknie opcji rozgrywki w 120 FPS.

Seria Ninja Gaiden opowiada o losach tytułowego wojownika - Ryu Hayabusy. W pierwszej części cyklu bohater otrzymuje zadanie pilnowania potężnego miecza, ale broń zostaje wykradziona i heros rusza z zadaniem odzyskania ostrza.

Poszczególne odsłony wyróżniają się wysokim poziomem trudności. W walkach kluczem do sukcesu jest wyprowadzanie ciosów w odpowiednim momencie, łączenie ze sobą różnych technik i unikanie ataków przeciwników.

Ninja Gaiden: Master Collection zadebiutuje 10 czerwca na PC, PS4, Xbox One i Switch, ale zadziałają też na nowych konsolach Sony i Microsoftu.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami