Monster Hunter Rise - potwór: Kulu-Ya-Ku

Potwór z jajem.

Kulu-Ya-Ku z wyglądu przypomina przerośniętego kurczaka. Ma bardzo zwinne łapy i jasną barwą, co nadaje mu charakterystycznego wyglądu. Nie potrafi latać. Dzięki łapom potrafi przenosić jaja i chwytać kamienie, co stanowi jego główną broń. Co ciekawe, jest jednym z nielicznych stworzeń, które zamieszkują wszystkie lokacje.

  • Występowanie: Ruiny Świątynne, Równiny Piasku, Zatopiony Las, Jaskinie Lawy
  • Poziom trudności: 2/10
  • Najbardziej podatna na obrażenia część ciała potwora: głową
  • Podatność potwora na żywioły i efekty: woda (główna), ogień, piorun, lód, smok (w mniejszym stopniu)
P5

Jak walczyć z Kulu-Ya-Ku

  • Kulu-Ya-Ku używa kamieni jako swojej broni i może za ich pomocą blokować bezpośrednie ataki bronią białą. Potwór może również rzucić tym kamieniem w łowcę, aby wykonać atak na średnim dystansie.
  • Jednym z groźniejszych ruchów Kulu-Ya-Ku jest atak z wyskoku. Dzięki temu może skrócić dystans i zaskoczyć cię. Z drugiej strony możesz wykorzystać tę akcję, by przeprowadzić kontratak, gdyż przeciwnik odsłoni się. Po tym jak bestia upadnie, zatoczy się, a zanim odzyska równowagę po skoku, możesz wykorzystać to na swoją korzyść.
  • Trzymaj się boku przeciwnika. Wiele jego ataków bowiem wyprowadzanych jest od przodu, co utrudnia równorzędną walkę z nim.
  • Najsłabszym punktem Kulu-Ya-Ku jest jego głowa, więc staraj się atakować jak najczęściej tę część ciała, szczególnie gdy jest ogłuszony lub powalony. Uważaj jednak na jego ataki dziobem.
  • Możesz zniszczyć skały i dzbany, które trzyma Kulu-Ya-Ku, atakując je wielokrotnie. Chociaż nie zadasz mu bezpośrednio wiele obrażeń, warto wyrwać mu z rąk ten przedmiot, ponieważ zmniejsza to zestaw jego ruchów. Ponadto, potwór czasami zatrzymuje się zdezorientowany, gdy trzymany przez niego kamień lub dzban zostanie uszkodzony, dając ci szansę na wyprowadzenie kilku czystych uderzeń.

Następnie: Monster Hunter Rise - potwór: Wielki Wroggi

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - potwór: Lagombi

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami