Outriders z problemami na premierę - serwery nie wytrzymały

Przez duże zainteresowanie?

  • Kilka godzin po premierze, doszło do awarii serwerów Outriders
  • Gracze nie mogli zalogować się do produkcji i zgłaszali inne problemy
  • Część usterek już wyeliminowano

Wczoraj zadebiutowało Outriders, ale premiera polskiej strzelanki nie obyła się bez kłopotów. Pojawiły się problemy z infrastrukturą sieciową, przez co niektórzy gracze nie mieli możliwości zalogowania się do tytułu.

O sprawie pisze nasz kolega z brytyjskiego Eurogamera. Przez jakiś czas nie mógł przejść przez ekran weryfikacji i uzyskać dostępu do serwerów - ciągle otrzymywał komunikat o błędzie z połączeniem internetowym.

outriders_z_problemami_na_premierescr
Gracze nie mogli połączyć się z serwerami

Części użytkowników udało się zalogować, ale zabawa była utrudniona. Zaobserwowano kłopoty z wydajnością i desynchronizacją pomiędzy kodem sieciowym wersji PC i konsolowych, w efekcie gracze byli wyrzucani z rozgrywki międzyplatformowej.

Na trudności szybko zareagowano. Na stronie ze statusem serwerów gry deweloperzy z People Can Fly zapewnili, że „badają” sytuację, a na forum Reddit głos zabrał przedstawiciel wydawcy strzelanki - firmy Square Enix.

„Traktujemy ten problem z najwyższym priorytetem i pracujemy nad aktualizacjami, które synchronizują kody sieciowe wszystkich platform, co powinno naprawić usterki” - napisał. Tymczasowo wyłączono opcję automatycznego dobierania użytkowników z różnych urządzeń, ale tak zwany crossplay nadal jest dostępny, trzeba tylko ręcznie zaprosić graczy do zabawy.

Patch eliminujący błędy z rozgrywką międzyplatformową jeszcze się nie ukazał, ale część problemów już rozwiązano - wspomniana strona ze statusem infrastruktury sieciowej wskazuje, że serwery działają.

Niewykluczone, że problemy to między innymi efekt dużego zainteresowania Outriders - w ciągu dwóch godzin od premiery, w tytuł na Steamie zagrało ponad 100 tysięcy osób. Produkcja dostępna jest jeszcze na konsolach, przy czym na urządzeniach Xbox (oraz w przypadku grania w chmurze) oferowana jest w abonamencie Xbox Game Pass.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami