FBI pomoże w walce w ustawianiem meczów w CS:GO

Powstała specjalna jednostka.

  • Liga North American MDL pod lupą Komisji Integralności Esportu
  • W śledztwie pomaga nowa jednostka FBI
  • Oddział zajmuje się właśnie nadużyciami w hazardzie sportowym

Po licznych problemach z ustawianiem meczów CS:GO w Australii, zjawisku przyglądają się też inne kraje. Wewnątrz FBI powstał specjalny oddział do walki wyłącznie z nielegalnymi praktykami w świecie sportu i esportu.

Podobna jednostka policji w Australii funkcjonuje już od dawna, w ostatnich latach odnosząc pewne sukcesy - włącznie z aresztowaniami podejrzanych. Teraz na światło dzienne wydostały się jednak doniesienia o podejrzeniach obejmujących rozgrywki w lidze North American MDL.

1
FBI jest obecne w CS:GO nie od dzisiaj

Działalność bukmacherska w Stanach Zjednoczonych przez długi czas była nielegalna poza czterema stanami, lecz teraz dostęp otwiera się szerzej - dzięki internetowi i orzeczeniu Sądu Najwyższego USA z maja 2018 roku.

Jak przyznał Ian Smith, komisarz Komisji Integralności Esportu (ESIC), obecnie prowadzone jest dochodzenie „obejmujące względnie małą - ale znaczącą - grupę graczy, przez długi okres ustawiających mecze w North American MDL”.

- Nazwałbym to klasycznym ustawianiem meczów: gracze dostają łapówki od zewnętrznych grup, by je ustawić, a więc nie działają spontanicznie i na własną rękę. Proceder trwa też przez dłuższy czas i jest bardziej zorganizowany. W pewnym stopniu pracujemy z organami ścigania i FBI, gdzie dopiero co założono jednostkę hazardu sportowego - mówił w rozmowie z youtuberem o pseudonimie „slash32”.

- Są dobrzy, ale mało doświadczeni, ponieważ obstawianie sportu dopiero od niedawna zyskuje na popularności w Ameryce. Wszyscy dopiero się uczą - dodał.

Smith przekazał też nowe informacje na temat sytuacji w Australii, gdzie ustawianie meczów - oraz jego ściganie - jest na dużo bardziej zaawansowanym etapie. Komisarz potwierdził, że w czasie najbliższych dwóch tygodni należy spodziewać się wyroków dla zatrzymanych jesienią ubiegłego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami